Şampiyona muhteşemdi

2017 CEV Bayanlar Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası
2017 CEV Bayanlar Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası

Alanya Belediyesi, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) ve Alanya Teleferik’in sponsorluğunda organize edilen 2017 CEV Bayanlar Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası, Kleopatra Plajı’nda düzenlendi.

2017 CEV Bayanlar Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası-13

Türkiye’de ilk kez düzenlenen şampiyonanın basın toplantısı, ilk gün Palm Beach Restoran’da yapıldı. Toplantıya, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, CEV (Avrupa Voleybol Konfederasyonu) Teknik Süpervizörü Ruta Millere-Celmina, ve Teleferik Holding Yönetim Kurulu Başkanı İlker Cumbul katıldı. Medya toplantısının açılış konuşmasını yapan TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, “2017 CEV Bayanlar Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası için Alanya’nın misafiriyiz. Şampiyonada 15 ülkeden 23 sporcu ter döktü. Bu organizasyonun en iyi şekilde gerçekleşmesi için bize var güçleriyle destek olan Alanya Belediyesi, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) ve Alanya Teleferik’e huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi. TVF Asbaşkanı Alper Sedat Aslandaş’tan sonra söz alan CEV Teknik Süpervizörü Ruta Millere-Celmina, “Avrupa Voleybol Konfederasyonu adına, organizasyonda emeği geçen herkese selamlarımı ve teşekkürlerimi iletiyorum” dedi. Turizmi çeşitlendirmenin önemine vurgu yapan Teleferik Holding Yönetim Kurulu Başkanı İlker Cumbul, “Kış aylarında ülkemizde ilk kez düzenlenen Kar Voleybolu Avrupa Şampiyonası’nın Uludağ ayağına sponsor olmuştuk. Şimdi de Alanya’da beraberiz. Turizme ve spora elimizden geldiğince katkı sağlamak istiyoruz” dedi.

2017 CEV Bayanlar Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası

2017 CEV Bayanlar Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası2

“Bu turnuva Alanya tanıtımı için eşsiz bir fırsat”

Adem Murat Yücel
Adem Murat Yücel

Turnuvaya ev sahipliği yapmaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Dünya’nın dört bir yanından gelen sporcularımızı ve teknik ekipleri, dünyanın en güzel şehrinde ağırlamaktan son derece mutluyuz. Ülkemizde ilk kez düzenlenen bu turnuvanın ev sahipliğini yapmak, Alanya’nın tanıtımı için eşsiz bir fırsat. Bu vesileyle bu organizasyonun Alanya’da gerçekleşmesinde katkısı olan TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, Teleferik Holding Yönetim Kurulu Başkanı İlker Cumbul ve Avrupa Voleybol Konfederasyonu’na teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Alanya Masters’da Şampiyon Finlandiya

017 CEV Bayanlar Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası birincileri Finlandiya'dan Taru Lahti-Liukkonen ve Anniina Parkkinen oldu.
017 CEV Bayanlar Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası birincileri Finlandiya’dan Taru Lahti-Liukkonen ve Anniina Parkkinen oldu.

15 ülkeden 23 takımın mücadele ettiği ve toplam 25.000 Euro para ödülünün dağıtıldığı turnuvada şampiyon, Finlandiya’dan Taru Lahti-Liukkonen ve Anniina Parkkinen ikilisi oldu. İkinci Almanya’dan Kim Behrens, Anni Schumacher olurken, İtalya’dan Marta Menegatti / Rebecca Diane Perry çifti ise turnuvayı üçüncü sırada tamamladı. Dereceye giren sporculara madalya, plaket ve kupaları, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kula, Alanya Teleferik Genel Müdürü Muhtar Kurt, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanvekili Alper Sedat Aslandaş, Teleferik Holding Pazarlama Direktörü Oğul Atasoy, Alanya Belediyesi Spor Müdürü Levent Uğur ve Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Teknik Süpervizörü Ruta Millere-Celmina tarafından verildi. Ödül töreninin ardından sporcular ve teknik ekip bol bol fotoğraf çektirerek mutluluklarını ölümsüzleştirdiler. Alanyalıların yoğun ilgi gösterdiği şampiyonada birbirinden renkli görüntüler kaydedilirken, sporcular maç aralarında Albüm için de poz vermeyi ihmal etmedi.

Şampiyonanın ikincisi Almanya’dan Kim Behrens, Anni Schumacher
Şampiyonanın ikincisi Almanya’dan Kim Behrens, Anni Schumacher

Şampiyonayı üçüncü sırada tamamlayan İtalya’dan Marta Menegatti, Rebecca Diane Perry çifti
Şampiyonayı üçüncü sırada tamamlayan İtalya’dan Marta Menegatti, Rebecca Diane Perry çifti

2017 CEV Bayanlar Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası-3

2017 CEV Bayanlar Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası-5

2017 CEV Bayanlar Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası-6

2017 CEV Bayanlar Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası-4
Sporcular maç aralarında Albüm için poz verdi.

2017 CEV Bayanlar Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası-7

Alanya Belediye Spor Kulübü Voleybol Antrenörleri Hamide Köse, Lale Ertekin
Alanya Belediye Spor Kulübü Voleybol Antrenörleri Hamide Köse, Lale Ertekin

Anna Kalchenko, Nina Kotelianets
Anna Kalchenko, Nina Kotelianets

Caner Baş, İdil Baş, Nejat Sancak, Cahit Şahin, İsmail Şahin, Atay Doğu, Ahmet Tunçay
Caner Baş, İdil Baş, Nejat Sancak, Cahit Şahin, İsmail Şahin, Atay Doğu, Ahmet Tunçay

Alanya Belediye Spor Kulübü Voleybol Takımı
Alanya Belediye Spor Kulübü Voleybol Takımı

2017 CEV Bayanlar Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası-8

2017 CEV Bayanlar Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası-10

2017 CEV Bayanlar Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası-11

2017 CEV Bayanlar Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası-12

2017 CEV Bayanlar Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası-14

2017 CEV Bayanlar Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası-16

2017 CEV Bayanlar Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası-17

Önceki İçerikŞahitleri Baykal oldu
Sonraki İçerikGoya Beach’te pazar keyfi