Sertap yazı bitirdi

Sertap Erener
Sertap Erener

Başarılı kariyeri ve güçlü yorumu ile pop müziğinin efsane isimlerinden Sertap Erener, yaz konserleri kapsamında Harbiye’de sahne aldı.

Sertap Erener yazı bitirdi-3

Kendisini izlemeye gelen sevenlerine sürprizlerle dolu bir müzikal gösteri hazırlayan Sertab Erener, Harbiye’yi dolduran hayranlarına muhteşem bir gece yaşattı. 25 yıllık kariyerinde, onlarca unutulmaz şarkıya imza atan sanatçı, ön hazırlığı haftalar süren ve 3 bölümden oluşan konserde 3 saat sahnede kaldı.

“Kariyerimin en değerli albümü için kredi çektim”

Serap Erener, ‘Yalnızlığım’ ile başladığı ve “Sizi önce ağlatacağım” dediği konserin ilk bölümünde; 25 yıl içinde biriktirdiği şarkılarının akustik sunumlarından oluşan bir repertuar ile dinleyicileri mest etti.

Sertap Erener yazı bitirdi-7

Şarkı aralarında seyircileriyle oldukça ilginç diyaloglar da kuran Erner, Kariyerinin en değerli albümü seçilen ‘Sertab Gibi’ albümü için o dönemde kötü satışlar yüzünden kredi çekmek zorunda kaldığını söyledi. Güzel sanatçı konserin ikinci bölümünde ‘Yanarım’ adlı parçasını seyircilerin arasına girerek söyledi.

‘Kız Leyla’yı çocuk gelinler için seslendirdi

3 saatlik muhteşem konserin en dikkat çeken kısmı ise başarılı sanatçının çocuk gelinler ve kadına şiddete dikkat çekmek için Sezen Aksu’nun yazdığı ‘Kız Leyla’ şarkısını siyah duvakla söylediği an oldu. Şarkıyı seslendirirken oldukça duygusal anlar yaşayan Erener, şarkı sonunda seyirci tarafından uzun süre alkışlandı.

Sertap Erener yazı bitirdi-6

Çıplak ayakla ‘Everyway That I Can’

Konserin son bölümünde şarkılarını, bir süredir birlikte çalıştığı Beyhan Murphy’nin koreografi ve sahne yönetimi ile profesyonel dansçılar eşliğinde dinamik bir müzikal gösteriyle seslendiren Erener, Eurovision’u kazandığı ‘Everyway That I Can ‘ şarkısını aynı kıyafet ve koreografiyle ve çıplak ayakla seslendirdi.

Bu özel gece için Belma Özdemir’e özel kostümler hazırlatan Sertab Erener, geceyi ‘Aşk’ şarkısını seyircilerle birlikte seslendirerek bitirdi. Perdenin kapanmasının ardından Harbiye’den ayrılmayan seyirciler, Sertab Erener’i alkışlarla tekrar sahneye davet ettiler. Yoğun istek üzerine kulisten geri dönen Erener, ‘Aşk’ isimli parçasını bir kez daha seslendirdi.

Sertap Erener yazı bitirdi-5

Tuba Ünsal
Tuba Ünsal

Emel Müftüoğlu
Emel Müftüoğlu

Sertap Erener yazı bitirdi

Sertap Erener yazı bitirdi-2