SGK Yapılandırmasına özel basın toplantısı

Sosyal Güvenlik Kurumu Alanya Müdürü Muharrem Kaya
Sosyal Güvenlik Kurumu Alanya Müdürü Muharrem Kaya

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Alanya Müdürü Muharrem Kaya, Taç Premier Otel’de kahvaltı eşliğinde düzenlenen basın toplantısında ‘7020 sayılı SGK Yapılandırma Yasası kapsamında sağlanan avantajlar hakkında bilgi verdi.

SGK Alanya Müdürü Muharrem Kaya
SGK Alanya Müdürü Muharrem Kaya

Vatandaşın devlete olan borçları karşılığında devletin de vatandaşa karşı hizmet zorunluluğu olduğunu belirten Kaya, ” Hükümetimiz vatandaş borçları için çeşitli zamanlarda kolay ödeme imkânları sunuyor. Bu kolaylık kapsamında da en son 7020 sayılı dediğimiz yapılandırma, SGK, Belediye ve vergi dairesine borcu olan kişilere kolaylık sağlıyor. Bu imkânın mevcudiyetini yaklaşık bir aydır basın yoluyla ve kendi imkânlarımızla vatandaşa duyurmak için elimizden gele gayreti gösteriyoruz. Takvimimizde bayram dolayısıyla bir sıkıntı yaşadık. Yapılandırma için son 2 günümüz kaldı. Vatandaşımızın yapılandırma için müracaat etmesini istiyoruz. Sonuç olarak bundan sizler yararlanacaksınız. Arada 2 aylık süre var. Bu sürede imkânlarınız değişebilir, artabilir. Müracaat etmişseniz bu haklardan yararlanmaya durumunuz söz konusu olur. Baktığınızda 31 Ağustos’ta ödeme imkânı olmadı, 30 Ekim’e kadar ikinci bir ödeme imkânınız daha doğuyor. Bu arada da 4 aylık bir süre var. Burada da bu 4 aylık süre içerisinde size çok güzel bir imkân çıksa dahi bu yapılandırma müracaatını yapmamışsanız, çok bir şey elde etmiş olmuyorsunuz. Dolayısıyla sizden ricam mutlaka gelin. Biz sizleri kapıda karşılayalım. Anlatılması gereken her şeyi en güzel şekilde anlatalım. Müracaatınızı yapın. 4 aylık süre içerisinde imkânlarınız ölçüsünde bu haklardan yararlanmanızı istiyorum. Müracaat etmezseniz devletin size sunduğu bu imkânlardan yararlanamayacaksınız” dedi.

SGK Yapılandırmasına özel basın toplantısı

Yapılan açıklamalar sonrasında basın mensuplarına teşekkür eden Kaya, Safranbolu’dan özel olarak gelen Safranbolu lokumu ve Safranbolu kolonyasını katılımcılara ikram etti.

SGK Yapılandırmasına özel basın toplantısı 3

SGK Yapılandırmasına özel basın toplantısı 4

SGK Yapılandırmasına özel basın toplantısı 6

SGK Yapılandırmasına özel basın toplantısı 5