Sinemanın Kral ve Kraliçesi’nin Antalya elemeleri başladı

Sinemanın Kral ve Kraliçesi'nin Antalya elemeleri başladı

Sinemaya yeni yüzler kazandırmayı hedefleyen 3. Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması’nın Antalya elemeleri başvuruları başladı.

Vizyon Production ve Bonart Ajansın düzenlediği, Akbulut Sanat’ın da Antalya elemelerinde desteklediği yarışmanın tanıtım toplantısı Sunprime C-Lounge Hotel’de gerçekleştirildi. Yarışmanın Antalya elemelerininde yapılacağı Sunprime C-Lounge Hotel’de yapılan toplantıya Jüri üyeleri arasında yer alan oyuncu Tamer Karadağlı, geçtiğimiz yıl yarışmada birinci olan Aslı Can ve Can Altınbaş ile Vizyon Ajans sahibi Atilla Kaplakarslan ve Akbulut Sanat’ın sahibi Harun Akbulut katıldı. Toplantıya katılan sanatçı Tamer Karadağlı, 3 yıldır içinde bulunduğu organizasyonun bir güzellik yarışması olmadığını vurguladı. Antalya elemelerin de son başvuru tarihinin 18 Ocak olduğu bilgisini veren Kaplakarslan, “Bölgelerde düzenlenen eleme yarışlarında dereceye girenler, 31 Mart-9 Nisan arasında kampa alınacak. 9 Nisan’da yapılan finalde sinemanın kral ve kraliçesi jüri tarafından seçilecek. Bu yarışmadan çıkan ilk üç kişi eğitim hakkı kazanıyor. Bu yarışmanın ödülü eğitim çünkü sinema ve dizi sektörününde eğitim sıkıntısı var. Biz bu yarışmayla bu sıkıntıyı çözmek için yola çıktık.” dedi.


Kaplakarslan ilk üç dereceyi paylaşacak yarışmacıların, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nden oyunculuk ve kamera önü eğitimi, Osman Yağmurdereli Sanat Akademisi’nden kamera önü ve oyunculuk eğitimi, Ayça Kuru Akademisi’nden zarafet, yürüyüş ve doğru duruş, imaj ve stil danışmanlığı eğitimi alacağını belirtti.

Aslı Can, Tamer Karadağlı, Can Altınbaş
Sinemanın Kral ve Kraliçesi'nin Antalya elemeleri başladı
Aslı Can, Tamer Karadağlı, Atilla Kaplakarslan
Önceki İçerikŞehit Emanetleri Sergisi açıldı
Sonraki İçerikTED anneleri yeni yılı kutladı