Şırça Biblolar sahnelendi

Sırça Biblolar
Sırça Biblolar

Alanya Belediye Tiyatrosu tarafından hazırlanan ve Tennessee Williams’ın yazdığı “Sırça Biblolar” isimli iki perdelik oyun, Alanya Kültür Merkezi’nde  (AKM) seyirci ile buluştu.

Sırça Biblolar sahnelendi7

Oyunun basın tanıtımında konuşma yapan Alanya Belediye Tiyatrosu Müdürü Hüseyin Çinal, “Amerikalı yazar Tennessee Williams’ın “Sırça Biblolar” adlı oyunu seyirci ile buluşacak. Çok güzel bir oyun. İnşallah beğenilecek. Bunun haricinde 27 Nisan tarihinde 17. Direklerarası Seyirci Ödüllerine Alanya olarak ev sahipliği yapacağız” dedi.

Cemile Şahin, Merve Savıcı
Cemile Şahin, Merve Savıcı

Ayrıca kitap karşılığı tiyatro bileti alınabileceğini belirten Çinal, “Belediye ve Toplum Gönüllüleri Vakfı tarafından ortaklaşa yürütülen ‘Bir kitap bir oyun’ adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında oyunu izlemek isteyenler, getirdikleri kitabı tiyatroya bağışlayarak ücretsiz bilet alabilecek. Toplanan kitaplar ise Toplum Gönüllüleri Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi çocuklara dağıtılacak” dedi.

Emine Cimrin Koçak, Eren Koçak
Emine Cimrin Koçak, Eren Koçak

1930’lu yıllarda Wingfield ailesinin başından geçenlerin anlatıldığı oyuna Alanyalıların ilgisi büyüktü. İzleyiciler tarafından beğeni toplayan oyun, dakikalarca ayakta alkışlandı.

Sırça Biblolar sahnelendi4

Sırça Biblolar sahnelendi2

Sırça Biblolar sahnelendi

Sırça Biblolar sahnelendi3

Önceki İçerik“Gül Gülgür Düşündür” ayakta alkışlandı
Sonraki İçerikKırbıyık A.Ş 10. yılını kutladı