Son meclis toplantısı yapıldı

ALTSO son meclis toplantısını gerçekleştirdi.
ALTSO son meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Aylık Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

ALTSO son meclis toplantısı

ALTSO Meclis Salonu’ndaki toplantıya Metin Atalay başkanlık etti. Meclis Toplantısı öncesi Zeytin Dalı Operasyonu’nda şehit olan ve yaralanan askerler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Daha sonra yönetim kurulu faaliyetleriyle ilgili açıklamalarda bulunan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, göreve talip olduklarında proje bazlı sözler verdiklerini söyledi. Şahin, “Sözlerimizi çok kısa zamanda yerinde getirdik. Bugün birçok söz vermeden projeler ürettik, takip ettik. Hal projesi sektör için çok önemliydi. İnşallah bu hal 50 sene Alanya’ya hizmet edecek. Bu sadece 170 komisyoncuyu ilgilendirmiyor. Büyük tüccarlar Antalya’ya geliyor. Hal devreye girince Alanya’ya gelecek. Biz bunun yakinen takipçisi olacağız” dedi.

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin
ALTSO Başkanı Mehmet Şahin

“Mahmutlar’a noteri kazandıracağız”

Önceden belde olan yerlerin mahalle olduğunu hatırlatan Şahin, “Konaklı ve Mahmutlar’a noter gelmesi için bizden talep oldu. İşlemler başladı. En kısa zamanda Mahmutlar’a noteri kazandıracağız” diye konuştu. Kahvaltılı istişare toplantılarında Türkiye’deki birçok odaya da model olduklarını aktaran Şahin, gruplarla bu kahvaltılara devam edeceklerini söyledi. Bugüne kadar 24 iş gezisi gerçekleştirdiklerini belirten Şahin, “Bunlar KOSGEB destekli. Paranın yarısını Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı veriyor. En son Bosna-Hersek’e gezi düzenledik. Çok verimli oldu. Bu geziler devam edecek” ifadelerini kullandı. Eğitime ayrı bir önem verdiklerini belirten Şahin, “Bugüne kadar 25 bin sertifika verdik. Önceden KOSGEB eğitimi Antalya’da veriliyordu şimdi bu eğitimi odamızda veriyoruz” dedi. ALTSO Genel Sekreteri Erhan Akman da bu yılki eğitimin tamamlanmasıyla 1500 kişiye eğitim verilmiş olacağını açıkladı.

“Bu son toplantımız olacak”

ALTSO Meclis Başkanı Atalay da, “ALTSO seçimlerinin Nisan ayında olacağı öngörülüyor. Bu son toplantımız olacağı anlamına geliyor. Performansları için üyelere teşekkür ederim” diye konuştu.
Bilal Arık da, “Son zamanlarda odaların ve birliklerin lokalizasyona kayma gibi bir eğilim. Şahsım adına doğru bir karar. Türk kelimesi sık sık gündeme geliyor. Türk kelimesi kalmalı. Odamız öncelik etsin. Tavsiye veya talepte bulunsun. Türkiye’deki oda ve derneklere üye mecburiyeti kaldırılırsın. O zaman sivil toplum sivil toplum olur. Diyorlar ki, üye mecburiyeti kalkarsa odanın gücü kalmaz diyorlar. Bu doğru değil. TÜSİAD’ın önemli bir backgroundu var ama buraya üyelik zorunlu değil” ifadelerini kullandı.

ALTSO son meclis toplantısı -2

“Alanya halkına teşekkür ederim”

Taylan Gündeşlioğlu, “Ne olursa olsun Alanya için hayırlı olsun. Bize bugüne kadar destek olan Alanya halkına teşekkür ederim. Yapamadıklarımız için teşekkür edelim, yaptıklarımız için teşekkür edelim. Alanya için hayırlı olsun” dedi. Ali Orkan da, “Meclis toplantıları 1 saat sürüyor. Kimse buraya 1 saatini ayırmayacaksa kimse üye olmasın. Muhalefet dediğimiz arkadaşlar şu an arka sıraya döndüğümüzde bir tane bile göremiyorum. Bu kişiler buraya talip olup nasıl yönetecek. Bunu da kamuoyunun takdirine bırakıyorum” dedi. Kerim Yılmaz da, bugüne kadar birlikte çalıştıklarını belirterek herkesten hakkını helal etmelerini istedi. Yılmaz’ın konuşmasından sonra meclis toplantısı sona erdi.

Önceki İçerikBüyükşehir güreşçisi Türkiye Şampiyonu oldu
Sonraki İçerik‘Acı yoksa başarı da yok’