Sosyal Yardımlaşma grubu üyelerinden önemli toplantı

Ahmet Çelik, Fikret Namal, Bilal Nurgül, İsa Arı, Kaan Sağlam, Naşide Özdemir, Ömer Göker, Mustafa Bayrak, Ümran Aykut Emine Soykan

Alanya Kent Konseyi Sosyal Yardımlaşma Çalışma Grubu toplantısı Alanya Kent Konseyi Yerel Gündem 21 Evi’nde yapıldı. Toplantıda, kurumlarının sosyal hizmet faaliyetleri ve içerikleri hakkında bilgi alış verişi yapıldı.

 

Ahmet Çelik,  Fikret Namal, Bilal Nurgül,  İsa Arı, Kaan Sağlam, Naşide Özdemir, Ömer Göker, Mustafa Bayrak, Ümran Aykut Emine Soykan

 

Sosyal Yardımlaşma Çalışma Grubu toplantısı Nurhan Özcan başkanlığında Alanya Kent Konseyi Yerel Gündem 21 Evi’nde üyelerin katılımı ile gerçekleşti. Toplantıya Alanya Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet Çelik, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Fikret Namal, Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Bilal Nurgül, Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amiri Komiser İsa Arı, ALKÜ Eğitim Araştırma Hastanesi Sosyal Hizmet Uzmanı Kaan Sağlam, Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Birimi Temsilcisi Naşide Özdemir, ALKOD Başkanı Ömer Göker, Muhtarlar Odası Temsilcisi Mustafa Bayrak, Alanya Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ümran Aykut, Alanya Kent Konseyi Engelsiz Kent Meclisi Başkanı Emine Soykan katılım sağladı. Toplantıda üyeler öncelikle, kurumlarının sosyal hizmet faaliyetleri ve içerikleri hakkında bilgi verdiler. Sosyal hizmet konusunda kurumların karşılaştığı sorunlar değerlendirildi.

 

DİLENCİLİK VE SADAKA SİSTEMİNE ALIŞTIRMADAN SOSYAL YARDIM KURULUŞLARINA YÖNLENDİRİLMELİ

Sosyal hizmet yardımlarının, ihtiyaç sahibi ailelere mümkün olduğunca doğumdan ölüme kadar olan süreçte sağlanmaya çalışıldığı belirtildi. Bu yüzden halkın bu konuda hassas olması gerektiği ve dilencilere destek verilmemesi, insanları sadaka sistemine alıştırmamaları ve bu gibi durumlarda sosyal hizmet kurum ve kuruluşlara yönlendirmeleri gerektiği vurgulandı. Ayrıca bu konuda halkı bilinçlendirmek amacı ile broşür çalışması yapılarak, halka dağıtılması kararlaştırıldı.

 

ALZHEİMER İÇİN FARKINDALIK PROJELERİ GELİŞTİRİLECEK

Sosyal Yardımlaşma Çalışma Grubu, 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü nedeni ile Alzheimer konusunda farkındalık yaratmak amacı ile Alzheimer hastası olan iki aileyi ziyaret etme kararı aldı. Ayrıca Alzheimer hastaları için farkındalık projelerinin geliştirilmesi, Alzheimer hastalarının yakınlarına eğitim verilebilmesi için gerekli kurumlar ile işbirliği sağlanması kararlaştırıldı.

KURUMLAR BELİRLENEREK BİLİNÇLENDİRİLECEK

Toplantıda, sosyal yardımlaşma konusunda hizmet veren dernek, odaların ve sosyal medya grup yöneticilerinin belirlenmesi, bu kurumlar ve kişiler ile irtibat kurularak, sosyal yardımları kapsayan her türlü konuda bilinçlendirilmelerinin sağlanması kararlaştırıldı.

Önceki İçerikKent Konseyi’nin gündemi kaldırım işgali
Sonraki İçerikHakan Aysev’den unutulmaz konser