Tanıtımlar AKM’de yapıldı

Tanıtımlar AKM’de yapıldı
Tanıtımlar AKM’de yapıldı

 

Alanya Kültür Merkezi, yaratıcı yazarlık kursuna katılan öğrenciler tarafından yazılan “Palyaço” isimli kitap ve ‘Orada Bir Köy Var Uzakta Projesi’nin tanıtımı yapıldı.

Alanya Belediyesi’nin açtığı yaratıcı yazarlık kursuna katılan 8 öğrencinin yazdığı “Palyaço” isimli kitap ve ‘Orada Bir Köy Var Uzakta Projesi’nin tanıtımı yapıldı. Alanya Kültür Merkezi’ndeki (AKM) programa Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel,  Alanya Belediye Başkan yardımcıları Ali Yenialp, Adem Er,  Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er ile davetliler ve öğrenciler katıldı. Programda konuşan Alanya Belediye Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal, belediyenin yayıncı kuruluş olmasının ardından 12’nci kitabını çıkardığını söyledi. Çinal, “Bu kitabı beğeneceğinizi umuyorum.  ‘Yaratıcı Yazarlık Kursu’ nedeniyle Yönetmen Nilbanu Engindeniz’e teşekkür ediyorum. Bu sene Alanya Belediyesi olarak 46 mahalleye gittik. Birçok çocuk ilk defa tiyatroyla, yazarla tanıştı. Bu ufuk açıcı, farklı bir deneyim oldu” dedi.

“ONLARIN HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK İSTEDİK”

Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Er de, “Alanya Belediyesi ve müdürlüğümüz eğitim konusunda Türkiye çapında örnek olabilecek projelere imza atmakta. Özellikle istikbalimizin ve istiklalimizin teminatı olan öğrencilerimizin ülkemizin gelişen teknolojiye ayak uydurması, farklı bir vizyondan bakabilmelerini gerçekleştirmeleri noktasında yazarlık kursunun diğer projelerden çok daha farklı olduğunu inanıyor ve sonuna kadar destekliyoruz. Bir kitap insan hayatında birçok şeyi değiştirebilir. Bunun geçmişten bu yana birçok hikayesi aynı zamanda örneklerini görüyoruz ve takip ediyoruz. ‘En iyi dost kimdir’ sorunu küçük yaştan bugüne kadar sordukları zaman hep cevap ‘Kitaptır’ derler. ‘Kitap dünyaya açılan en büyük açılan penceredir’ derler. Alanya İlçe Milli Müdürlüğü, belediyemiz ve   tüm paydaşlarımızla bu hayatların gerçekleşmesi, bu söylemlerin hayata geçebilmesi noktasında öğrencilerimize bir fırsat tanımak, onların hayallerini gerçekleştirmek istedik. Şu an 8 öğrencimizi hayallerini gerçekleştirme noktasında adımlarını atmış bulunuyor. İnanıyoruz ki bu yavrularımız ilerde çok daha güzel işler yapacaklar” diye konuştu. Er, konuşmasının ardından öğrencilere belgelerini ve hediyelerini verdi. Sonra ‘Orda Bir Köy Var Uzakta’ isimli belgesel sunuldu.

“HEP GELECEĞE YATIRIM YAPIYORUZ”

Programda konuşan Başkan Yücel ise, “Tüm hayallerinize destek vereceğiz. 8 kız öğrencimizi tebrik ediyorum ama erkekler de hayatı kitabı yazıyor. Alanya Belediyesi ve Tiyatro Müdürlüğü olarak kamu kurum kuruluşlarıyla koordineli projeler üretmekten büyük keyif alıyoruz. Keyif almaya da devam edeceğiz. Biz hep geleceğe yatırım yapıyoruz. Onlar bizim geleceğimiz. Biz şehri idare etmeye çalışırken gelecek nesilleri ihya edemezsek, o gençlik bizim idare ettiğimiz şehri bertaraf eder. Bizim tüm yatırımlarımız gençlik için” ifadelerini kullandı. Sonra ‘Her Çocuk Bir Sihirdir’  adlı belgeselinin yönetmeni Erkan Güneş,  projede yer alan Kerem Eser ve yönetmen Nilbanu Engindeniz’e plaketleri verildi. Program sonunda ‘Palyaço’nun 8 yazarı davetliler ve öğrenciler için kitaplarını imzaladı.

Öne-çıkan-görsel
Öğrenciler kitaplarını imzaladılar

 

Program-AKM’de-düzenlendi.
Program AKM’de düzenlendi.

 

Er,-öğrencilere-belge-ve-hediyelerini-verdi
Er, öğrencilere belge ve hediyelerini verdi
Başkan-Yücel-için-de-kitap-imzaladılar
Başkan Yücel için de kitap imzaladılar

 

Başkan-Yücel,-Engindeniz’e-plaketini-verdi.
Başkan Yücel, Engindeniz’e plaketini verdi.

 

Önceki İçerikTürel’den iftar daveti
Sonraki İçerikBaşkanlar Göl Piknikte buluştu