Tarihi Kentler Birliği’nin yeni başkanı Yavaş oldu

Alanya Belediyesi’nin üyesi bulunduğu Tarihi Kentler Birliği’nin yeni Başkanı, Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş oldu. Kongrede, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Levent Koçak ve Başkan Danışmanı Sadık Dizdaroğlu da yer aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından düzenlenen Tarihi Miras Kongresi, Crowne Plaza’da yapıldı. Tarihi Kentler Birliği’nin 2024 yılı 1. Olağan Meclis Toplantısının da gerçekleştirildiği kongreye, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Murat Levent Koçak ile Belediye Başkan Danışmanı Sadık Dizdaroğlu da katıldı. Türkiye’nin dört bir yanından Birliğe Üye Kentlerin Belediye Başkanları ile Belediye Meclis Üyelerinin hazır bulunduğu geniş katılımlı kongrede, şehirlerin tarihi mirasına dikkat çekilirken, kültürel mirasın ve tarihi alanların korunmasının önemine işaret edildi. Alanında uzman konuşmacıların sunumlarında ayrıca, tarihi mirası koruma ve gelecek kuşaklara aktarmanın yöntemleri hakkında bilgiler verildi.

BAŞKAN ÖZÇELİK’TEN BAŞKAN YAVAŞ’A TEBRİK

Gün boyu süren Kongrede, Tarihi Kentler Birliği’nin Meclis Oturumu gerçekleştirildi. İki adayın yarıştığı seçimde yapılan gizli oylamada, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Murat Levent Koçak, hem kendi adına hem de Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik’in yerine oy verirken, Başkan Danışmanı Sadık Dizdaroğlu ise, kendi adına ve aynı zamanda Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in yerine oy kullandı. Meclis Başkan Vekilleri ve Encümen Üyelerinin de belirlendiği seçim sonucunda, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Birliğin yeni Başkanı seçildi. Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik’in tebrik ve hayırlı olsun dileğini Başkan Mansur Yavaş’a ileten Koçak ile Dizdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Mahir Polat ve İBB Kültür Varlıkları Dairesi Başkanı Oktay Özel’le bir araya gelerek, istişarelerde bulundu.

Önceki İçerikAlanya’da 72 okulda 9 bin öğrenci ‘sıfır atık eğitimi’ aldı
Sonraki İçerik10 Haziran- 16 Haziran haftası burç yorumları