Tasarım aksesuarlar The Maja’da

Tasarım aksesuarlar The Maja’da

İstanbul’da eğitim hayatını tamamlamasının ardından Alanya’ya dönüş yapan ve eşi Mimar Mehmethan Demirkale ile birlikte başarılı projeler yapan Mimar K. Begüm Demirkale, özel tasarım ev aksesuarları ve tasarım ürünlerin yer aldığı The Maja Home Decor’u hizmete açtı. Begüm Demirkale ile, The Maja’da yer alan ürünler ve Alanya’da ki kadınların ev aksesuarlarına bakışları üzerine konuştuk.

FOTO-03

Begüm Demirkale

Begüm Hanım sizi biraz tanıyabilir miyiz?
Yeditepe Üniversitesi’nde Mimarlık eğitimime devam ederken bir yandan İstanbul Üniversitesi açık öğretimden İşletme eğitimimi tamamladım. Eğitim hayatımın devamında 1,5 sene İstanbul’da çeşitli mimarlık ofislerinde görev aldım. Bu sürecin ardından Alanya’ya gelerek eşimle beraber mimarlık ofisimizi kurduk, 2 senedir aktif olarak hizmet vermekteyiz. Buna ek olarak Alanya’da bir eksik olarak gördüğümüz iç mekân aksesuarlandırması ve tasarımı mağazamız ‘The Maja Home Decor’u hizmete sunduk.

JOKER-FOTO-01

Maja ismi nereden geliyor?
Mağazanın isminin, içinde satılan ürünler ile ilişkili olmasını istedik ve bunun için “ev, dekor, aksesuar” tabirlerinin diğer dillerde nasıl olduğunu araştırdık ve en son kulağımıza hoş gelen ‘maja’ oldu. Maja, Estonca “ev” anlamına geliyor.

DSC_5258

Maja’da hangi ürünler yer alıyor?
Mağazamızda bir iç mekanın baştan sona aksesuarlandırmasını yapabilecek kadar ürün yelpazesine sahibiz. Bazı ürünlerimizi de katalogdan gösteriyoruz ve sipariş verilmesi halinde 2 gün içinde temin ediyoruz.

FOTO-05

Ev dekorasyonunda aksesuarlar büyük önem taşır. Alanya’yı bu konuda nasıl değerlendiriyorsunuz?
Alanya konumu gereği kendi halkına ek olarak dışarıdan yerli ve yabancı birçok misafir ağırlıyor, buna entegre olarak barınma ihtiyacı doğuyor. Konut alımı yapan yerli ve yabancı misafirler ev dekorasyonunda mobilyayı bütünleyici olarak ev aksesuarlarına önem veriyorlar. Biz bu potansiyeli değerlendirmek için ürün yelpazemizi her zaman geniş tutmaya çalışıyor ve onların ihtiyaçlarına yeniliklerimizle karşılıyoruz.

FOTO-04

Mimar olmanızın etkileri nelerdir?
Müşterilerimiz mağazamıza geldiklerinde ürün alışverişlerinde kararsız kalabiliyorlar, bu aşamada da mimari desteğimi ben onlara sunuyorum. Ayrıca yeni ev kuranların, evlerinin fotoğraflarını çekip bana getirmeleri yeterli, gerisini biz mağazamızda beraber karar vererek aksesuarlandırma işlemini yapıyoruz.

JOKER-FOTO-02

Maja’da hassas ve kırılgan ürünler yer alıyor. Bunların nakliyesini nasıl sağlıyorsunuz?
Ürünlerimiz bize, özel ambalajlarda geliyorlar. Kontrollerini sağladıktan sonra satışa sunuyoruz. Fazla ürün alan müşterilerimizin de ürünlerini evlerine kadar götürüp yerleştiriyoruz. Böylelikle kendi taşımaları sırasında herhangi bir kırılma karşısında mağdur olmasını engellemiş oluyoruz.

FOTO-06

FOTO-02
Önceki İçerikAlanyaspor’un yıldızı baba oldu
Sonraki İçerikAYMÖD yardımseverleri buluşturdu