“Tercihim; etkileyici ve doğal güzellik”

Op. Dr. İ. Barış Çağlar ile etkileyici ve doğal güzellik hakkında keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.
Op. Dr. İ. Barış Çağlar ile etkileyici ve doğal güzellik hakkında keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Op. Dr. İ. Barış Çağlar ile etkileyici ve doğal güzellik hakkında keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

İbrahim Barış Çağlar Klanik reklam haberi -4

Güzellik ve mutluluk her zaman birbiriyle bağlantılıdır. Kendimizi ne kadar güzel hissedersek o kadar mutlu oluruz. Güzelliği ararken dengeyi bozmamak en önemli kriterdir. Hastalarıyla bu hassas dengede ilgilenen Op. Dr. İ. Barış Çağlar ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

İbrahim Barış Çağlar Klanik reklam haberi
İbrahim Barış Çağlar

“İstanbul Marmara Üniversitesi İngilizce Tıp Bölümü mezunuyum.”

1979 yılında Konya’da doğan İbrahim Barış Çağlar, mesleki kariyerinin başlangıcı olan eğitim geçmişini şu şekilde anlattı: “İlk, ortaokul ve lise öğrenimimi Konya’da gerçekleştirdim. Daha sonra Marmara Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi’ni kazandım. TUS sınavımız sonucunda uzmanlık eğitimimi Ankara Başkent Üniversitesi Plastik Cerrahi Bölümü’nde yaptım. 2010 yılında da Plastik Cerrah unvanımı aldım.”

İbrahim Barış Çağlar Klanik reklam haberi -2

“Avrupa Plastik Cerrahi Yeterlilik Board ’unu almaya hak kazandım. Cabridge Üniversitesi’nin Uluslararası IELTS dil sınavında İngilizce puanım 9.0 üzerinden 8.0”

Hekimlik karayerinde kongre ve kursların öneminin tartışılmaz olduğunu belirten Çağlar, meslek hayatlarında öğrenmenin sınırı olmadığını söyledi. Dr. Çağlar, “Ne kadar okursak okuyalım en güncel yenilikleri takip edebileceğimiz yerler kongre ve kurslardır. Oralarda vakaların tedavi yöntemlerini, hocalarımızın elinden direkt görme imkanı buluyoruz. Onun dışında Avrupa’da EBOPRAS denilen bir kurul var. Bu kurul, Avrupa Plastik Cerrahi Board’u. Bu boardlar, uzmanlıklarda çok önemlidir. Ben de girmiş olduğum sınavlar sonucunda Avrupa Plastik Cerrahi Bord’u sertifikasını almaya hak kazandım. Bu şekilde cerrahlığınız Avrupa Plastik Cerrahi Board’u tarafından tanınmış oluyor. İleri derecede hakim olduğum İngilizce’yi belgelendirmek adına ‘IELTS’ adında ve ‘TOEFL’e eş değer olan bir sınavlara girdim. Uluslararası IELTS dil sınavında 9.0 üzerinden 8.0 puan aldım. ‘TOEFL’ Amerika Amerika menşei, ‘IELTS’ ise İngiliz menşeidir” dedi.

İbrahim Barış Çağlar Klanik reklam haberi -9

“Tıbbi çizimlerim bazı makalelerde ve tıp kitaplarında yayınlandı. 2004 yılından beri de amatör fotoğrafçılık ve photoshop ile ilgileniyorum”

Çocukluğundan beri sanat ile iç içe olduğunu belirten Çağlar, hekimlik kariyerinin yanında resim ve fotoğraf gibi sanatsal faaliyetlerle ilgilendiğini söyledi. Tıbbi çizimlerinin makale ve tıp kitaplarında da yayımlandığını dile getiren Çağlar sözlerine şu şekilde devam etti: “Resim alanında özel dersler aldım. Daha sonra çalışmalarımı yağlı boya ve rölyef dediğimiz kabartma ve kil çalışmalarına yönlendirdim. Her zaman şekil, desen ve renk bana çok keyif verdi. Aynı zamanda doğa ve doğa gezilerini de çok severim. Zaten bunların hepsi bir bütündür. Daha sonra amatör fotoğrafçılık ve fotoğrafçılığı tamamlayan Photoshop ile ilgilenmeye başladım. Bu şekilde fotoğrafçılığı tek başına bırakmamış oldum. Renk ve desen görmek ve elimle çalışmak, bunların hepsi benim bir parçam. Bu şekilde dinleniyorum ve aynı zamanda hobilerim ile el-göz koordinasyonu açısından kendimi sürekli geliştiriyorum.”

İbrahim Barış Çağlar Klanik reklam haberi -5
İbrahim Barış Çağlar Hekimlik kariyerinin yanında fotoğrafçılık, resim gibi sanat dallarıyla da ilgileniyor.

İbrahim Barış Çağlar Klanik reklam haberi -6

İbrahim Barış Çağlar Klanik reklam haberi -7

İbrahim Barış Çağlar Klanik reklam haberi -8

“Favori ameliyatlarım; burun estetiği ve meme büyütme ameliyatlarıdır”

Ekibi ile birlikte yaptıkları ameliyatlarda oldukça başarılı sonuçlar elde ettiklerini belirten Çağlar, “Benim favori ameliyatlarım, burun estetiği ve meme büyütmedir ancak göz kapağı estetiği, yüz-boyun germe, kepçe kulak, liposuction, karın germe, meme küçültme gibi geniş bir yelpazede ameliyatlar gerçekleştiriyoruz, tabi ki botoks, dolgu, iple yüz germe gibi ameliyatsız estetik işlemler de işimizin ayrılmaz bir parçası. Hastalarımız bize başvurduğu zaman sorunlarını bir bütün olarak ele alıyoruz. Sohbet ederken kafamızda yapılması gereken işlemler canlanıyor. Günlük yaşantımızda en çok dikkat çeken bölge yüzümüzdür. Bu nedenle yüzümüzdeki orantı önemlidir. Fizik kurallarına göre hareket ediyoruz. Kliniğimizde gereksiz olan hiçbir işlem hastalarımıza önerilmemektedir. Ben hastalarıma öncesi ve sonrası şeklindeki fotoğraflarla kendilerinde nasıl değişiklikler yapılması gerektiğini gösteriyorum. Yaşlılık izlerini gidermenin ve insanları güzelleştirmenin onları ne kadar mutlu ettiğini gördüğümden beri estetik işlemler ve estetik cerrahiye yöneldim. Çoğu zaman küçük sihirli dokunuşlar büyük farklar yaratır. Her zaman bilimsel ve hastayı bir bütün olarak gören yaklaşımla hareket ederim. Benim için önemli olan doğal ve etkileyici sonuçlardır.” dedi.

İbrahim Barış Çağlar Klanik reklam haberi -3

İbrahim Barış Çağlar Klanik reklam haberi -10

İbrahim Barış Çağlar Klanik reklam haberi -11

Önceki İçerikItır Esen sessizliğini bozdu
Sonraki İçerikErman Toroğlu tek celsede boşandı