Tiyatro projesi 45 okula ulaştı

Nilbanu Engindeniz ve Kerem Sezer köy okullarındaki öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.
Nilbanu Engindeniz ve Kerem Sezer köy okullarındaki öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kırsal mahallelerde yaşayan çocukların ayağına kadar giderek tiyatroyla tanışmalarını sağlayan Alanya Belediyesi, ‘Orada Bir Köy Var Uzakta’ projesini 4. yılında 45 köy okuluna ulaştı.

Nilbanu Engindeniz ve Kerem Eser, köy okullarındaki öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.
Nilbanu Engindeniz ve Kerem Eser, köy okullarındaki öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Alanya Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü Çocuk Birimi tarafından gerçekleştirilen Orada Bir Köy Var Uzakta projesi, 4.yılında da ‘Her Çocuk Bir Sihirdir’ temasıyla kırsal mahallelerdeki çocukları tiyatroyla tanıştırmaya devam ediyor. Nilbanu Engindeniz ve Kerem Eser tarafından hazırlanan şovda çocuklara jonglörlük, sihirbazlık ve palyaço gösterileri sunularak azimle çalışılırsa her türlü zorluğun üstesinden gelinebileceği mesajı veriliyor.

Nilbanu Engindeniz ve Kerem Eser, köy okullarındaki öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.-2
Nilbanu Engindeniz, etkinlik sonunda kitaplarını öğrencileri için imzalıyor.

Bundan sonraki hedefleri 70 köy okulu

Alanya Belediyesi, ‘Orada Bir Köy Var Uzakta’ projesiyle 70 kırsal mahalle okuluna ulaşmayı hedefliyor. Bu sezonun gösterilerine 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı eylül ayında başlayan tiyatro ekibi, her hafta düzenli olarak kırsal mahalle okullarında etkinlik düzenliyor. Mayıs sonuna kadar 70 okula ulaşmayı hedefleyen Alanya Belediyesi Çocuk Tiyatrosu, geçtiğimiz hafta ve bu hafta gösterilerini Kızılcaşehir İlkokulu, Tırılar İlkokulu ve İshaklı İlkokulu’nda gerçekleştirdi ve şimdiye kadar 45 köy okuluna ulaştı.
Her yıl ayrı bir temayla yola devam eden proje, bu yıl ‘Her Çocuk Bir Sihirdir’ temasıyla gerçekleşti. Tiyatro ekipleri, çocukların okuma alışkanlığına katkı sağlamak amacıyla sahneledikleri her oyundan sonra Nilbanu Engindeniz‘in yazdığı çocuk kitaplarından da hediye ediyor.

Nilbanu Engindeniz ve Kerem Eser, köy okullarındaki öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.-4

Önceki İçerikAntalya’da ‘isyancı paşa’ konuşulacak
Sonraki İçerikAlanya Atatürk’e koşacak