Türel: “En iyi hizmeti siz kadınlar hak ediyorsunuz”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla belediyenin kadın çalışanlarıyla yemekte bir araya geldi.
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla belediyenin kadın çalışanlarıyla yemekte bir araya geldi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla belediyenin kadın çalışanlarıyla yemekte bir araya geldi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi 8 Mart Dünya Kadın Emekçiler günü yemek -3

Kadın çalışanlarına Cemal Süreyya’nın “Bir kadını ortadan ikiye böl. Yarısı annedir, yarısı çocuk. Yarası sevgili… Yarası aşk.. Duyanlar bunu bilmez, görenler anlamaz bunu ! Yarısı rivayettir, yarası gece” dizeleriyle seslenen Türel, “En iyi hizmeti sizler hak ediyorsunuz” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi 8 Mart Dünya Kadın Emekçiler günü yemek - Menderes Türel
Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kadın personeli için yemek verildi. Cam Piramit’te düzenlenen ‘Kadınlar Günü Programı’na kadınların ilgisi yoğun oldu. Eşi Ebru Türel ile birlikte yemeğe katılan Başkan Menderes Türel, konuşmasına Cemal Süreyya’nın “Bir kadını ortadan ikiye böl. Yarısı annedir, yarısı çocuk. Yarası sevgili… Yarası aşk.. Duyanlar bunu bilmez, görenler anlamaz bunu ! Yarısı rivayettir, yarası gece” dizeleriyle başladı.

“Sizler bizim baş tacımızsınız”

Belediyenin her kademesinde kadınlarla çalışmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Türel, “Hep birlikte bir gemiye bindik, gece gündüz demiyoruz çalışıyoruz. Biliyorsunuz gemiyi kaptan götürür ama yardımcıları olmazsa o gemi yürümez, batar gider.
İşte bu geminin kaptanlığını nacizhane ben yapıyor isem yardımcılarım da sizsiniz. Her zaman her platformda dile getirdim. Sizler bizim baş tacımızsınız. Kadının elinin değdiği her şey bir başka güzel olur. İşte o yüzden biz de belediyemizin bütün hizmetlerinde kadın çalışanlarımıza büyük önem veriyoruz” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi 8 Mart Dünya Kadın Emekçiler günü yemek -4

“Benden önce sizi düşünen biri var”

Eşi Ebru Türel’in kendisinin en büyük yardımcısı olduğunun belirten Başkan Türel, “Ebru Hanım kadına dair her türlü projeyi düşünüyor, üretiyor. Gerçekleştirmesi de bize düşüyor. O yüzden çok rahat olun bir kere benden önce sizi düşünen biri var. Sağ olsun. Hem evle, çocuklarla ilgileniyor hem de kendi işiyle ilgileniyor. Bunlar yetmezmiş gibi bir de belediyemizin sosyal projeleri için çabalıyor ama en önemlisi bir de benimle uğraşıyor, benimle ilgileniyor. Büyük bir fedakârlık. Huzurlarınızda kendisine bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Ancak hepiniz benim eşim kadar hayatın içindesin. Özellikle çalışma hayatında olan kadınlarımızın işlerinin çok daha zor olduğunu biliyorum” şeklinde konuştu.

“Kadınlara pozitif ayrımcılık yapıyoruz”

Tarihimizin şanlı sayfalarında da hep kadınların olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, belediyenin her projede kadınları düşünerek adımlar attığını belirtti. “Ben kadınlara pozitif ayrımcılık yapıyorum” diyen Başkan Türel “En iyi hizmeti sizler hak ediyorsunuz ve bunun da gereğini kadın zarafetiyle en güzel şekilde yerine getiriyorsunuz. Kadınlara hizmet noktasında Kadınlar Plajı yaptık. Önce olmaz dediler, sonra gidenler çok beğendiler. Şimdi de devamını istiyorlar. Yapacağız. İmkanımızın yettiği yere kadar yapacağız. Yeter ki siz isteyin” ifadelerini kullandı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi 8 Mart Dünya Kadın Emekçiler günü yemek

Antalya Büyükşehir Belediyesi 8 Mart Dünya Kadın Emekçiler günü yemek -2

Antalya Büyükşehir Belediyesi 8 Mart Dünya Kadın Emekçiler günü yemek -5

Önceki İçerik“Kadınlar turizmde vazgeçilmezdir”
Sonraki İçerikGrand Okan’da ‘Sağlık’lı toplantı