Ulu Önder saygıyla anıldı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 79. Yıldönümü anısına Hükümet Meydanı Atatürk Anıtı önünde kalabalık bir tören düzenlendi.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 79. Yıldönümü anısına Hükümet Meydanı Atatürk Anıtı önünde kalabalık bir tören düzenlendi.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79. Yıldönümü anısına Hükümet Meydanı Atatürk Anıtı önünde kalabalık bir tören düzenlendi.

10 Kasım Anma töreni

Atatürk Anıtı’ndaki törene protokol üyelerinin yanı sıra birçok vatandaş katıldı. 09.05’te siren eşliğinde saygı duruşunda bulunan katılımcılar, daha sonra hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okudular. Anma töreni çelenk sunumlarının ardından Alanya Kültür Merkezi’ndeki program ile devam etti.

10 Kasım Anma töreni-2

10 Kasım Anma töreni-3

10 Kasım Anma töreni-6

AKM’deki programda konuşan Rıfat Azakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Karataş,” Atatürk’ün aramızdan ayrılışı Türk milletini derinden sarmıştır. Atatürk büyük bir komutandı. Atatürk yapılması çok devrimler gerçekleştirmiş, cumhuriyeti kurmuş, ülkesine çağ atlatmıştır. 10 Kasım’lar Atatürk’ün düşüncelerinin daha iyi anlaşılıp fikirlerinin tatbik edileceği günler olmalı” dedi.
Tören kapsamında Azakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Türkler Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından bir dizi gösteri sergilendi. Öğrenciler şiirler, halk oyunları ve slayt gösterileriyle Atatürk’ün sevdiği türküleri seslendirdi.

10 Kasım Anma töreni-4

10 Kasım Anma töreni-5

10 Kasım Anma töreni-7

Önceki İçerikKafa Turka açıldı
Sonraki İçerikGülçin Güner ve Burhan Sili Ankara’daydı