Ünlü modacı Alanya’da defile verecek

Ünlü modacı Vural Gökçaylı Alanya'da defile verecek
Ünlü modacı Vural Gökçaylı Alanya'da defile verecek

Anadolu medeniyetlerinden ilham aldığı tasarımlarıyla beğeni toplayan ünlü modacı Vural Gökçaylı, 30 Eylül’de Alanya’da çok özel bir defileye imza atacak.

Ünlü modacı Vural Gökçaylı Alanya'da defile verecek
Vural Gökçaylı

Modacı, manken ve gazetecilerin de davetli olduğu bu özel defilede, Gökçaylı’nın konuklarına bir de sürprizi olacak. Alanya Kalesi’ndeki tarihi Bedesten Çarşısı’nda düzenlenecek defilede, dünyada ilk kez muz lifinden üretilen bir tasarım da yer alacak.

Ünlü modacı Vural Gökçaylı Alanya'da defile verecek2

Gökçaylı’nın defilesinin en özel parçası olacak olan Özbek Modacı Nargiza Davidova’nın tanıttığı muz lifinden dokunan elbisenin tanıtımı ALEM Dergisi’nin Ağustos sayısında tanıtıldı. ALEM, Gökçaylı’nın hazırlandığı Alanya defilesine iki sayfa ayırdı. Tasarımlarında Hitit, Selçuklu ve Osmanlı gibi Anadolu kültürlerinden ilham alan ünlü modacı Gökçaylı, “Atölyede Özbek Modacı Nargiza Davidova’nın tanıttığı bu elbise gerçekten çok özel. Ayrıca bu defile için Alanya ipeği kozasından üretilen iki elbise daha tasarladım. Defilenin bu üç özel tasarımı defileden sonra Alanya Kent Müzesi’nde sergilenecek. Defilede toplam 50 tasarımım yeralacak” dedi.

Ünlü modacı Vural Gökçaylı Alanya'da defile verecek3

Gökçaylı, “Alanya Miami’den bile güzel”

Bugüne kadar Miami, Bürüksel, Davos ve Münih başta olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde koleksiyonları sergilenen Gökçaylı, 30 Eylül’de düzenleyeceği defile öncesi Alanya’dan övgü ile bahsetti. Ünlü modacı ALEM’e verdiği röportajda, “Alanya’da defile yapmam için teklif gelince ilçeyi ziyaret ettim ve ağzım açık kaldı. Bana sorarsanız Alanya Miami’den bile güzel. Alanya Kalesi adeta bir kültür merkezi gibi. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel tarafından muz ekim alanlarının azalmasını önlemek, açıkta ve örtü altı tarımında yeniden üretimi arttırmak ve atık muz gövdelerini değerlendirmek amacıyla 2015 yılında hayata geçirilen muz lifi projesi beni çok etkiledi. Defilemiz 30 Eylül’de Alanya Kalesi’nde tarihi 13.yüzyıla dayanan Bedesten’de düzenlenecek ve İstanbul cemiyet hayatından da çok sayıda seçkin isim katılacak” şeklinde konuştu.

Ünlü modacı Vural Gökçaylı Alanya'da defile verecek5

Ünlü modacı Vural Gökçaylı Alanya'da defile verecek6

Önceki İçerikAlanya FTI’ye kapak oldu
Sonraki İçerikHatice’den jet gibi yanıt