Ünlü modacı hayatını kaybetti

Bir ay önce rahatsızlıklarından dolayı defilesine katılamayan dünyaca ünlü modacı Karl Lagerfeld, 85 yaşında hayatını kaybetti.

Gerçek adı Karl Otto Lagerfeldt olan dünyaca ünlü modacı Karl Lagerfeld 85 yaşında hayatını kaybetti. Lagerfeld, bir ay önceki son couture defilesine sağlık sebeplerinden dolayı katılamamıştı.

BU SABAH HAYATINI KAYBETTİ
Fransız moda evi Chanel’in yaratıcı yönetmeni, moda dünyasının ünlü ismi Karl Lagerfeld hayatını kaybetti. Fransız Closer dergisi, 85 yaşındaki ünlü tasarımcının bu sabah hayatını kaybettiğini duyurdu.

SON DEFİLESİNE KATILAMAMIŞTI
Modacı, Chanel’in 22 Ocak’taki defilesini kaçırmış, firmadan ‘Lagerfeld’in yorgun hissettiği’ açıklaması yapılmıştı.

KARL LAGERFELD KİMDİR?
Karl Lagerfeld, gerçek adı Karl Otto Lagerfeldt 20. yüzyılın en önemli moda tasarımcılarından biri. Almanya’nın Hamburg şehrinde doğdu ve Paris’te yaşıyor ve çalışıyor. 1980’li yılların başlarında kendine ait parfüm ve giyim eşyası üreten markasını piyasaya sürdü.
Uzun kariyeri boyunca Chloé, Fendi ve Chanel gibi büyük moda evleri ile ortaklaşa çalıştı. 2004 yılında kendi markası KL Tommy Hilfiger´e satılmıştır. Brezilya’lı ayakkabı markası Melissa için 4 sezon boyunca kapsül koleksiyonlar tasarladı. 10 Eylül 1933’te Almanya’nın Hamburg kentinde doğan Karl Otto Lagerfeldt, reklam açısından daha uygun olduğu için soyadındaki ‘t’yi attı.

Önceki İçerikHatice derin yırtmacıyla ata bindi
Sonraki İçerikGüzel oyuncudan ilginç ameliyat açıklaması