Ünlü Nörobilim Uzmanı Deniz Egece Alanya’da

Ünlü Nörobilim Uzmanı Deniz Egece Alanya'da
Ünlü Nörobilim Uzmanı Deniz Egece Alanya'da

Kalıcı zayıflama ve psikosomatik hastalıkların kalıcı tedavisi konularında dünya çapında başarılı işlere imza atan ünlü Nörobilim Uzmanı Deniz Egece, 27 Mart’ta Numa Beach & Spa Hotel’de “Zayıflama ve İdeal Beden Kampı” nı düzenleyecek.

Ünlü Nörobilim Uzmanı Deniz Egece Alanya'da
Ünlü Nörobilim Uzmanı Deniz Egece

Hem düzenleyeceği kamp için hem de ikinci kitabı “ Düşünce Molası” nı yazmak için Alanya’da bulunan Egece ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Ünlü Nörobilim Uzmanı Deniz Egece Alanya'da 3
Gülşah Erdem: Bilenler bilir. Bilmeyenler için Deniz Egece kimdir? Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

Deniz Egece: Spesifik olarak kalıcı zayıflama hakkında çalışmalarım mevcut. Dünyanın “Zayıflama” konusunda yanlış yere baktığını fark ettikten sonra bilinçaltındaki problemleri anlamaya yoğunlaştım ve bu konuda kitaplar yazdım. “Zayıflamada Son Söz” adlı kitabım Türkiye genelinde 110.000’den fazla sattı, çıktığından itibaren listelerde üst sıralarda satmaya devam ediyor. Şu anda da ” Düşünce Molası” adlı ikinci kitabımı Alanya’da yazıyorum. Hem düzenleyeceğimiz kamp için hem de kitabım için Alanya’da bulunuyorum. Bu kitabımın dünya çapında satacağına eminim, Türkiye ve Amerika’da yayıncılarımla anlaşmamı yaptım. “Düşünce Molası” kitabımla daha fazla kişiye ulaşabileceğimi düşünüyorum. Onun haricinde yetiştirdiğim hocalarımla Türkiye ve Avrupa genelinde zayıflama üzerine online eğitimler veriyoruz, İstanbul Polonezköy’de zayıflama kampları yapıyorum. Kamplarımda eğitim 6 gün sürüyor. Yani kısacası kitaplarım, CD’lerim, bilinçaltı kodlama cihazlarım, online eğitimlerim ve kamp çalışmalarım vardır.

Ünlü Nörobilim Uzmanı Deniz Egece Alanya'da 2

Ünlü Nörobilim Uzmanı Deniz Egece Alanya'da 4

Alanya’da “Deniz Egece ile Zayıflama ve İdeal Beden” adlı bir kamp düzenleyeceksiniz. Bu kampın içeriğini bizimle paylaşır mısınız?

Alanya’da 100 kişilik bir seminer grubu ile Değişim Sohbeti yaptık. Alanya’da birkaç platformda konuşma da yapacağım. 27 Mart – 1 Nisan tarihleri arasında da Numa Beach & Spa Hotel’de konaklamalı bir kampımız olacak. Alanyalıların da bu kampa katılımını bekliyoruz. Çünkü bu kamplarda katılımcılarımız sadece zayıflamayı değil, uygulamayı da öğreniyorlar. Kamplarımızda katılımcılar, yiyecek ve içeceklerde kısıtlama olmadan zihinsel bazda midelerini küçültebiliyorlar. Hiçbir cerrahi müdahale yapmıyoruz ve ilaç kullanmıyoruz. Bu esnada kişi aynı zamanda bir hafta içinde 1 ile 5 kilo arasında bir kilo kaybı yaşıyor. Kamp sonrası katılımcılarımıza 90 günlük bir uygulama programı veriyoruz. 90 günlük evde yapabilecekleri programda ortalama 25 kilo verilebiliyorlar. Kampımızda 4 hoca ile birlikte çalışıyoruz. 08.00-20.00 saatleri arasında çeşitli programlar ve etkinlikler yapıyoruz. Bu etkinlikler farklı gibi görünse de hepsi zayıflama algısını değiştirmeye ve kişinin kendi kendisini bulmasına yöneliktir. Zihnin ürettiği psikosomatik hastalıkların da kendi kendine tedavi ve yaklaşım yöntemlerini eğitim olarak öğretiyoruz. Kamplarımız kilo verdirmenin dışında, aslında kalıcı kilo verme odaklı kamplardır.

Ünlü Nörobilim Uzmanı Deniz Egece Alanya'da 5

Peki “Oto Hipnoz ve Düşünme Molası” nedir? Bize en basit halinde bu terimleri açıklar mısınız?
Aslında bu bir meditasyon türü, mental egzersiz, bir dua, bir tefekkür… Kişinin dış dünya ile bağlantısını kesip iç dünyasındaki yıkıcı yaşanmışlıklarını, bağımlılıklarını, yanlış öğreti ve algılarını kendi kendine ikna ederek etkisizleştirme yöntemidir. Hedeflerini, yaşamak istediklerini ve yeni alışkanlıklarını kendi kendine tekrar ederek zihni hazırlama ve programlama çalışmalarıdır. Oto Hipnoz‘un güzel tarafı, kişi bir uzmana bağımlı olmadan, zaman kaybı ve maddi kayıp yaşamadan, sorunlarını kendi iç dünyasında kendi kendine çözümleyerek halledebiliyor olmasıdır.

Ünlü Nörobilim Uzmanı Deniz Egece Alanya'da 6

Alanya’da yazmakta olduğunuz kitabınız ve hedeflediğiniz çalışmalar hakkında bilgi verir misiniz?

“Düşünce Molası” adlı yeni kitabımı evrensel bir dille yazmaya çalışıyorum. Bir sonraki kitabımı da “Hareket” üzerine yazıyorum. “Düşünce Molası”, zihin antrenmanı içeren ilaç gibi tedavi nitelikli ve kendini değiştirmeye yönelik bir kitaptır. Dünyada kendi alanında yazılmış ilk ve tek kitaptır. Oto Hipnoz‘un nasıl yapılacağını anlatıyorum. Bu kitabı Almanca, İngilizce, İspanyolca ve Türkçe olmak üzere 4 dilde çıkacak. Yetiştirebilirsem, Türkçesi büyük bir ihtimalle Nisan ayında tüm kitapçılarda olacaktır.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Alanya’da düzenleyeceğimiz kamp sıradan bir kamp değil. Bugüne kadar düzenlediğimiz tüm kamplara yaklaşık 10.000 kişi katıldı. Bunların içinde uzman doktorlar ve sağlık çalışanları da vardı. Katılımcılarımız kamplarımızdan hep memnun ayrıldı. 100 kiloya kadar zayıflayan danışanlarımız oldu. Kamplarımıza katılmak isteyenler sosyal medyadan da bize ulaşabilirler. 27 Mart-1 Nisan tarihleri arasında Numa Beach & Spa Hotel’de gerçekleştireceğimiz kampımıza Alanya halkını da bekliyoruz. Kampa katılmak isteyenler bize + 90 (545) 307 49 85 numaralı telefondan ya da denizegece@gmail.com adresinden ulaşabilirler.

Ünlü Nörobilim Uzmanı Deniz Egece Alanya'da 7

Önceki İçerikInstagram’da Öne Çıkanlar (449.Hafta)
Sonraki İçerikBernardo’dan 2. yıla özel kutlama