Ünlü rapçi “Dinim yok” dedi

Sagopa Kajmer mahlaslı rapçi Yunus Özyavuz, bir Instagram paylaşımının altında sorulan soruları yanıtladı. Ünlü sanatçı, ‘Dini inancın ne?’ sorunu ‘yok’ şeklinde cevapladı

 

Sagopa Kajmer mahlaslı rapçi Yunus Özyavuz, bir Instagram paylaşımının altında sorulan soruları yanıtladı. Ünlü sanatçı, ‘Dini inancın ne?’ sorunu ‘yok’ şeklinde cevapladı
Ünlü rapçi dini inancıyla ilgili soruya bu cevabı verdi.

 

 

Türkçe rap dünyasının en önde gelen isimlerinden biri olan ve Sagopa Kajmer mahlasıyla tanınan Yunus Özyavuz, 26 Mayıs’ta kişisel Instagram hesabından (sagopakajmer_resmi) yaptığı ‘Sago style’ isimli bir paylaşımın altına gelen soruları yanıtladı. Özyavuz (Kajmer), zemzemereco isimli kullanıcının “Abi sana kısa ve öz bir sorum olacak: Dini inancın ne?” sorusunu “yok” diye yanıtladı. Şarkılarında dini mesajların oldukça geniş yer tuttuğu bilinen Kajmer’in tam da Ramazan ayında gelen bu açıklaması, kendisini tanıyanlar arasında büyük şaşkınlık yarattı.

 

‘KİME NE Kİ BEN NEYİM’

İlk başta hesabın çalındığı düşünülse de, Kajmer daha sonradan yaptığı twitter (@sagopakajmerrap) paylaşımları ve bizzat kendisini içeren Instagram videosu paylaşımları ile bu kuşkuyu yok etti. Kajmer, “İnsanlar duymak istediklerini duyamayınca böyle velvele yaratırlar.” diyerek hesabın çalındığı yönünde söylenti üretenleri eleştirdi ve “Kime ne ki ben neyim, kimim, neye inanıyorum, neyi seviyorum?” ifadelerini kullandı.

 

SEVENLERİ İKİYE BÖLÜNDÜ

Kajmer’in açıklamasının ardından sevenleri ikiye bölündü. Bir kısım dinleyici, bu zamana kadar oluşturduğu hayran kitlesinin büyük ölçüde dini söylemlerine bağlı olduğunu belirtip artık kendisini dinlemekten vazgeçeceğini söylerken, diğer kısım ise Kajmer’in, kendini kanıtlamış ve dini inancından bağımsız olarak çok iyi bir müzisyen olduğunu belirtip onu dinlemeye devam edeceğini söyledi.

 

‘CÜBBELİ’YLE İLİŞKİM KALMADI’

Kajmer’in dini yönünün en akılda kalan karelerinden biri, Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü ile yakınlığından geliyordu. Kajmer’e “Cübbeli Ahmet Hoca veya Mahmutağa cemaatiyle ilişkini kestin mi?” diye de soruldu. Kajmer bu soruyu “O güruhla ilişkimi 2010’da kesmiştim. Zamanın büyük hatasıydı, bitti gitti.” şeklinde yanıtladı.

Önceki İçerikMezuniyetlerini kutladılar
Sonraki İçerikEN Saç Tasarım hizmette