Ünlü seyehat yazarı Alanya’ya geldi

Mehmet Dahaoğlu, Szilvia Szeszler, Elvan Güneş
Mehmet Dahaoğlu, Szilvia Szeszler, Elvan Güneş

Maceristan’ın popüler ulusal turizm dergisi Az Utazo’nun kapağı olmak üzere 6 sayfasında Alanya fotoğraflarına ve makalelerine yer veren Seyahat Yazarı Szilvia Szeszler, Alanya’ya geldi.

Mehmet Dahaoğlu, Szilvia Szeszler, Elvan Güneş
Mehmet Dahaoğlu, Szilvia Szeszler, Elvan Güneş

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Elvan Güneş’in Macaristan Turizm Fuarı’nda görüştüğü Szeszler, Macar vatandaşlarının tercih seçenekleri arasında yer alan Alanya’yı Az Utazo’da ön plana çıkarmıştı. Önceki yıllarda da ALTAV aracılığıyla Alanya’ya gelen ve kendini Alanya aşığı olarak tanımlayan Szeszler, Türkiye’ye karşı olan yurt dışındaki karalama kampanyalarında da Türkiye’nin yanında oldu.

“Green Travel son yıllarda sıkıntıdaydı”

Mehmet Dahaoğlu
Mehmet Dahaoğlu

Yeni fotoğraf ve makale çalışması için 3 kişilik ekibiyle Szeszler’i Alanya’da ağırladıklarını söyleyen ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “19 yıldır yayın hayatını sürdüren Az Utazo’da yeni makale ve fotoğrafların yer alması için bölgemizde çalışmalarını sürdürüyorlar” dedi. Geçtiğimiz günlerde yaşanan Macar- tur operatörü Green Travel iflasıyla ilgili de Szeszler ile görüşen Dahaoğlu, “Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, Green Travel iflasında Antalya bölgesinde bulunan 800 Macar turistin mağdur olmadan evlerine gönderilmesi operasyonuna öncülük etmişti. Szeszler, aynı zamanda Türk turizminin başarısı olarak gösterilen bu operasyonla ilgili Macarların ve ülkede faaliyet gösteren turizm dinamiklerinin Türkiye’ye bakış açısını olumlu yönde güçlendirdiğini vurguladı. Macaristan’ın en büyük tur operatörleri arasında yer alan Green Travel’ın son yıllarda zaten sıkıntılar içinde olduğunu ve iflas sinyallerini verdiğini söyleyen Szeszler, Macarların Türkiye tatilleri esnasında mağdur olmadan ülkelere gönderildiği için emeği geçenlere teşekkürlerini iletti” dedi.

Ünlü seyehat yazarı Alanya'ya geldi

Ünlü seyehat yazarı Alanya'ya geldi2

Önceki İçerikNişan yüzüklerini taktılar
Sonraki İçerikŞahitleri Baykal oldu