Usta oyuncu yoğun bakımdan çıktı

Kadir İnanır yoğun bakımdan çıktı
Kadir İnanır yoğun bakımdan çıktı

Geçtiğimiz hafta beynine pıhtı atması sonucu yoğun bakım ünitesinde tedavi görmeye başlayan usta oyuncu Kadir İnanır’dan müjdeli haber geldi.

Kadir İnanır
Kadir İnanır

Usta oyuncunun sağlık durumuyla ilgili açıklama yapan Acıbadem Fulya Hastane Yönetimi, İnanır’ın yoğun bakım ünitesinden çıkarak normal odaya alındığını söyledi.
11 Şubat 2018 Pazar sabahı aniden gelişen konuşma bozukluğu ve sol tarafında güçsüzlük nedeniyle Acıbadem Fulya Hastanesi’ne getirilen ünlü sanatçı Kadir İnanır, beynine pıhtı atması nedeniyle girişimsel işlem uygulanarak yoğun bakım servisine alınmıştı. Sağlık durumu iyiye giden sanatçı, yoğun bakımdan hasta odasına alındı.

Türk sinemasının ünlü oyuncusu Kadir İnanır’ın sağlık durumuyla ilgili Acıbadem Fulya Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr. Beyza Çitçi Yalçınkaya ve Girişimsel Nöroradyoloji Uzmanı Prof. Dr. Naci Koçer birlikte basın açıklaması yaptılar. Uzmanlar yakın nörolojik takip ve tedavi amacıyla yoğun bakım servisinde olan Kadir İnanır’ın, klinik durumunun stabil seyretmesi üzerine servise alındığını belirttiler.

“Beyinde hasar oluşmadı”

Kadir İnanır’ın sağlık durumuyla ilgili bilgi veren Acıbadem Fulya Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr. Beyza Çitçi Yalçınkaya ve Girişimsel Nöroradyoloji Uzmanı Prof. Dr. Naci Koçer, ünlü ismin beyninde herhangi bir sorun oluşmadığını belirterek, “Kadir İnanır, 11.02.2018 tarihinde sabah saatlerinde ani olarak gelişen konuşma bozukluğu ve sol tarafında güçsüzlük nedeniyle hastanemize gelmiştir… Yapılan nörolojik değerlendirme ile hastamızın inme/stroke geçirdiği saptanarak hızla beyin görüntülemesi yapılmış ve sağ beyin yarısında küçük bir alanda problem geliştiği ancak beyin damarında oldukça geniş bir alanda beslenme bozukluğu yaratan bir pıhtının varlığı gözlenmiştir. Beynin büyük bir alanının risk altında olması nedeniyle nöroradyoloji tarafından kasıktan kateter ile girilerek beyin damarındaki pıhtı çıkartılıp beyin dolaşımı normal hale getirilmiştir. Klinik anlamda, işlem sonrası hastamızın nörolojik muayenesi tamamen normaldir” dedi.

Sevenlerine teşekkür etti

Normal odada tedavisi devam eden usta oyuncu Kadir İnanır, uzmanlar aracılığıyla bu süreçte kendisine destek olan tüm sevenlerine ve basın mensuplarına da uzmanlar aracılığıyla sevgi ve selamlarını göndermeyi ihmal etmedi.

Önceki İçerikTAV ailesi bowling oynadı
Sonraki İçerikYalın aşıklar için söyledi