Wilma Elles Türk kadını olmak istiyor

Wilma Elles Türk kadını olmak istiyor

Bir dönemin fenomen dizisi Öyle Bir Geçer Zaman ki’de ‘Caroline’ karakteri ile hayatımıza giren Alman oyuncu Wilma Elles, hayalinin Türk kadınını canlandırmak olduğunu söyledi.

Bu yıl 55’incisi düzenlenen Uluslararası Antalya Film Festivali için Antalya’ya gelen Alman oyuncu Wilma Elles, kariyeri ile ilgili en büyük hayalini açıkladı. Güzel oyuncu, hayalinin Türk kadınını canlandırmak olduğunu açıkladı.

Wilma Elles Türk kadını olmak istiyor

“AKSANIMI DÜZELTİP TÜRK KADININI OYNAMAK İSTİYORUM”

Şimdiye kadar Rus, Alman, İngiliz, ABD’li kadını oynadığına değinen Wilma Elles, Türk kadınını oynamak istediğini belirtti. Bu amaçla aksan öğreneceğini kaydeden Wilma Elles, Türkçe bildiğini fakat aksan olarak sorun yaşadığını anlattı. Elles, “Aksanımı düzeltip Türk kadınını canlandırmayı hayal ediyorum. Yapımcı ve yönetmenlere de buradan seslenmiş olayım. Türk kadını oynamak benim için çok önemli” diye konuştu.

Wilma Elles Türk kadını olmak istiyor

“HAYRANLARIYLA BULUŞACAĞI GÜNÜ İPLE ÇEKİYOR”

Yeni dizi ve sinema projeleri olduğunu, çalışmaların devam ettiğini de vurgulayan Elles, hayranlarıyla beyaz perdede buluşacağı günü iple çektiğini söyledi.

Wilma Elles Türk kadını olmak istiyor

“ÇOCUKLARIMIN OYUNCU OLMASINI ÇOK İSTERİM”

Milat Aristo Kerem ile Melodi Bita Oleka’nın oyuncu olmasını çok istediğini belirten Elles, “Onlar oyunculuğu seçerse iyi bir anne olduğumu hissedeceğim. Çünkü bir şeyler vermişim diyebileceğim” dedi. Ailesinde farklı meslek dallarında kişiler olduğunu anlatan Elles, “Milat ve Melodi benimle birlikte set set geziyor. Onlar sahne tozuna alışık. Gelecekte ne iş yaparlar şimdiden kestiremiyorum. Fakat oyuncu olmalarını çok isterim” diye konuştu.

Wilma Elles Türk kadını olmak istiyor

 

Wilma Elles Kimdir?

Wilma Elles (d. 18 Ekim 1986, Köln), Alman oyuncu.
Elles’in iki erkek ve iki kız kardeşi vardır. 10 yaşından beri okulda tiyatro oyunlarında oynadı ve oyunculuk , musik ile dans dersleri aldı. Aynı zamanda Köln Üniversitesi’nde çalışmalar yapmıştır.
2004 yılında Köln’de Theaterschule Celan, Arturo Schauspielschule’den mezun olan Wilma Elles, 2008 yılından Türk Usulü , “The End” ve “Das Weinen davor” adlı sinema filmlerinde başrolde görev almıştır. Kanal D’nin 2010-2013 sezonundaki dizisi Öyle Bir Geçer Zaman ki’de Caroline rolünde oynadı.
Wilma Elles’e, Avrupa Kalite Ödülleri’nde 2011 ve World Consumer Ödülleri’nde 2012 En İyi Kadın Oyuncu ödülü verilmiştir. 2013 de EMÖ En İyi Kadın Oyuncu ve 2015 de Altin Palmiye En İyi Kadın Oyuncu ödülü verilmiştir.
Türkiye’yi çok sevdiği bilinen Wilma Elles, Türk vatandaşı olup ve bir Türk ismini adına eklemek istemiştir. Başka kültürlere ilgisinin çok olduğunu bildiren sanatçı, Köln Üniversitesi’nde Siyaset Bölümü’nde İslâm Bilimleri’ni birincilikle bitirmiştir.
Türkiye’nin, ‘Öyle Bir Geçer Zamanki’ dizisindeki ‘Caroline’ rolüyle tanıdığı Wilma Elles Türk vatandaşı oldu.Alman oyuncu Türk vatandaşlığına kabul edilir edilmez aldığı yeni kimliğini Instagram hesabından takipçileri ile paylaştı.
Wilma Elles 2013-2014 yılında TRT1 de Gurbette Aşk dizisinde başrol karaktere Helga oynamiştir ve 2015 yılında Filinta Anita ajan roluyle ekrana gelmiştir. 2016 dan itibaren ATV kanalinda Yeter dizisinde başrol karakterlerinden İdil oynuyor.