Yaşlıların Tünektepe’de vals ve manzara keyfi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya genelinde hizmet veren huzurevlerinde kalan 200 yaşlı bireyi teleferikle Tünektepe’ye çıkardı.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya genelinde hizmet veren huzurevlerinde kalan 200 yaşlı bireyi teleferikle Tünektepe’ye çıkardı.

Büyükşehir Belediyesi, Antalya genelinde hizmet veren huzurevlerinde kalan 200 yaşlı bireyi teleferikle Tünektepe’ye çıkardı.

Antalya’yı kuş bakışı izleyen yaşlı bireyler çay içip sohbet ederken, kimi de vals ve tango yaparak anın keyfini yaşadı.

Yaşlıların Tünektepe'de vals ve manzara keyfi- Antalya Büyükşehir Belediyesi -4

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Yaşlılar Haftası dolayısıyla çeşitli huzurevlerinde kalan 200 yaşlı bireyi teleferikle Tünektepe çıkararak, manzara keyfi yaşattı. Yaşlı bireyler burada çay ikramı eşliğinde Antalya’yı kuş bakışı izleyerek bol bol sohbet etti. Bazı yaşlı çiftler ise ortamın ambiyansına kapılıp, vals ve tango yaparak mutluluklarını gösterdi. Asmalı Konak Huzurevi sakini Tülay Evren, “Şu anda teleferikte olmaktan çok mutluyum. Çok uzun yıllar önce Uludağ’da teleferiğe binmiştim. Antalya’ya böyle bir tesis yapılması fevkalade güzel olmuş. Yaşılar Haftası çok güzel geçiyor, belediyelerimiz çeşitli etkinlikler yapıyorlar. Hepsine çok teşekkür ederiz çok mutluyuz” dedi.

Yaşlıların Tünektepe'de vals ve manzara keyfi- Antalya Büyükşehir Belediyesi -3

“İlk kez teleferiğe bindim”

Hayatında ilk kez teleferikle seyahat ettiğini ifade eden Sedat Ünlü, “Ben Korkuteli’den geliyorum. Geçen yıl yine Büyükşehir Belediyesi bizleri Tünektepe’ye getirmişti. Ama ben korkumdan teleferiğe binememiştim. Bu yıl tüm cesaretimi toplayıp hayatımda ilk kez Teleferiğe bindim gayet memnun kaldım. Şu anda çok mutluyum” diye konuştu.

“Yeşil ve maviyi izliyoruz”

Antalyalı olduğunu dile getiren Ahmet Tatoğlu, Tünektepe’nin yeni halini çok beğendiğini ifade etti. Tatoğlu, “Ben doğma büyüme Antalyalıyım. Başkan Menderes Türel teleferiği yapmadan önce hiç Tünektepe’ye çıkmamıştım. Antalya’yı kuşbakışı seyretmek, yeşilin maviyle iç içe karıştığını görüp, sanki uçaktan Antalya’yı seyrediyormuş hissine kapılmak muhteşem bir duygu” dedi.

Yaşlıların Tünektepe'de vals ve manzara keyfi- Antalya Büyükşehir Belediyesi -2

Yaşlıların Tünektepe'de vals ve manzara keyfi- Antalya Büyükşehir Belediyesi

“Başkan Türel bizleri koruyor”

Halil Akyüz Huzurevi sakini Nejla Ustaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel sayesinde her yıl Tünektepe’ye geldiklerini belirterek, “Burası çok güzel bir yer. Eskiden buraya araçla, aşırı virajlı ve tehlikeli bir yoldan çıkılıyordu. Şimdi teleferikle bilhassa yaşlı bireyler için çok konforlu bir yolculuk oluyor. Başkanımız sadece yaşlılar gününde değil her zaman koruyup kolluyor. Halimizi hatırımızı soruyor. Allah ondan razı olsun” şeklinde duygularını ifade etti.

Önceki İçerikAdanmış ömürler İlahilerle anıldı
Sonraki İçerikPolonyalılar Nevruz’u kutladı