Yepyeni bir lezzet: Pizza’s Börek

Ser Börek- Yepyeni bir lezzet: Pizza's Börek
Ser Börek- Yepyeni bir lezzet: Pizza's Börek

2016 yılında, ihracat amacıyla, Alanya’da büyük bir unlu mamul üretim tesisi kuran Ser Gıda, patent koruması ile Türkiye’de üretme hakkına sahip olduğu “PİZZA’s BÖREK” ürünlerini, Alanya Cuma Pazarı girişinde bulunan Ser Börek noktasında Alanya halkının beğenisine sunuyor.

Ser Gıda Üretim Müdürü Ercin Gözütok
Ser Gıda Üretim Müdürü Ercin Gözütok

Ser Gıda Üretim Müdürü Ercin Gözütok, büyük bütçelerle AR-GE çalışmaları yaparak geliştirilen yeni ürünleri için, Sinai Mülkiyet Kanunu kapsamında TUBİTAK destekli patent aldıklarını ve ürünlerini piyasaya tanıtma aşamasına geldiklerini belirtti.

Ser Börek
Ser Börek, Cuma Pazarı’nda Eczacılar Caddesi üzerinde

Ser Börek-2

Ercin Gözütok, çalışmaları ve ürünleri ile ilgili şu bilgileri verdi; “Dünya üzerinde hemen her ülkenin kendine özgü bir mutfak ve yemek yeme kültürü vardır. Börek, özellikle Su Böreği, Türk mutfağının geleneksel lezzetlerindendir. Aslında özgün bir mutfağa sahip olan ülkemiz, İtalyan mutfak kültürüne ait olan pizzanın çok fazla etkisi altında kalmıştır. Ser Gıda olarak, toplumumuzdaki pizza tüketim alışkanlığını, kendi mutfak kültürümüz olan Su Böreği’ne yöneltmek amacıyla Pizza’s Börek ürününü yarattık.

Ser Börek-3
Pizza’s Börek Akdeniz

izza’s Börek; özel reçeteye sahip Su Böreği hamurumuzun içine, pizzada kullanılan birçok malzemenin eklenmesiyle elde edilen çok lezzetli, yepyeni ve farklı bir börek çeşididir. Pizza’s Börek ürünümüz, 7’den 70’e her yaşta insanın, sabah kahvaltısında, öğle yemeğinde, 5 çayında ve akşam yemeğinde tüketebilecekleri yepyeni bir üründür.

Ser Börek-4
Pizza’s Börek Kayseri

Ser Börek-5
Pizza’s Börek Mantarlı

En çok tercih edilen çeşitlerimiz;
Pizza’s Börek Akdeniz : Beyaz Peynir, Siyah Zeytin, Domates, Mozarella
Pizza’s Börek Mantarlı : Mantar, Kekik, Mozarella
Pizza’s Börek Karışık : Sucuk, Salam, Mozarella
Pizza’s Börek Kayseri : Sucuk, Pastırma, Mozarella

Biz bu ürünü, belli menüler dahilinde, özellikle ev ve işyerlerine tepsi servisi olarak dağıtımını yaptırmayı ve aynı zamanda Franchise noktalarında perakende olarak müşterilerimize sunmayı planlamaktayız. Ürünlerimizin tamamı tepsi hediyeli olup, iade tepsi ve tepsi için kaparo alma dönemine son verdik.

Pizza’s Börek çeşitlerinin yanında, Sosyete Mantısı, Börexmit (içi peynir dolgulu simit börek), Boşnak Böreği, Köy Böreği, Su Böreği, Gül Böreği ve Kol Böreği de müşterilerimiz tarafından beğenilen ürünlerimizdir.

Yeni ürünlerimizi denemek için, Cuma Pazarı girişindeki Ser Börek noktamıza tüm Alanya halkımızı davet ediyoruz. Onların görüşleri bizim için en önemli gelişim kaynağıdır.

Ser Börek-6
Pizza’s Börek Karışık

Ser Börek-7

Ser Börek-8

Ser Börek-9