Sevgilisi intihar eden oyuncu Yeşim Gül konuştu

Oyuncu Yeşim Gül, evinde intihar eden 28 yaşındaki sevgilisi Serdar Peçen'in ölümünden sorumlu tutuluyordu. Gül, menajeri aracılığıyla ilk açıklamayı yaptı.
Yeşim Gül

Oyuncu Yeşim Gül, evinde intihar eden 28 yaşındaki sevgilisi Serdar Peçen’in ölümünden sorumlu tutuluyordu. Gül, menajeri aracılığıyla ilk açıklamayı yaptı.

Kanal D’de yayınlanan Yüzleşme dizisinde rol alan Yeşim Gül, eski sevgilisinin evinde intihar etmesiyle bir anda gündeme oturdu. Olay, ünlü oyuncu Yeşim Gül’ün ‘kredi’ yüzünden tartıştığı işitme engelli sevgilisi Serdar Peçen’i terk etmesiyle başladı. Barışmak için Gül’ün evine giden Peçen, iddiaya göre sevgilisini ikna edemeyince camdan atlayıp yaşamına son verdi.

53 yaşındaki ünlü oyuncu Yeşim Gül, kendisinden 25 yaş küçük olan sevgilisinin kendi evinde ölümü üzerine bir anda sosyal medya hesaplarını kilitledi. Sessizliğini koruyan Gül, menajeri aracılığıyla kamuoyuna açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Sanatçımız Yeşim Gül ile ilgili, müteveffa Serdar Peçen’in intiharına ilişkin basın yayın organlarında yer alan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bu üzücü olaya ilişkin olarak yargı süreci devam etmektedir.”

“Öncelikle belirtmek isteriz ki; müteveffa Serdar Peçen’in işitme engelli bir birey olması nedeniyle olaya hassasiyetle yaklaşılması, empati kurulması gereken bir durum söz konusudur. Sanatçımız Yeşim Gül’ün kendi öz yeğeni de işitme engellidir.

Bu nedenle Sayın Yeşim Gül, Serdar Peçen ile olan iletişiminde bu engelli durumu hassasiyetle gözetmiş ve son derece özenli davranmıştır. Sayın Yeşim Gül, uzun yıllardır tiyatro sanatçısı olarak görev yapan, Devlet Sanatçısı ünvanına sahip, topluma mal olmuş bir sanatçıdır. Maddi açıdan herhangi bir yardıma asla ihtiyacı bulunmamaktadır.”

Haberde bahsedilen maddi ve benzeri konularla ilgili olarak Yeşim Gül ile Serdar Peçen arasında hiçbir zaman sorun yaşanmamıştır. Müteveffanın ölümünden dolayı Sayın Yeşim Gül’ün büyük üzüntü yaşadığı bugünlerde, yazılı ve görsel medyanın da bu üzüntü ve hassasiyete saygı göstermesi kendisinin en büyük isteğidir.

Adli süreç halen devam etmektedir ve bu nedenle yargılama süreci sonuçlanana kadar Sanatçımızın bu konuda yargıyı etkileyecek bir yorumda bulunması yasalara aykırıdır. Durumu kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Önceki İçerikDemet Akalın, Maldivler’den Fatih’in yardımına koştu
Sonraki İçerikJennifer Lopez, Antalya’da konser verecek