Yüksel Yalova, Avlu Dizisine Oyuncu Olarak Katıldı

Yüksel Yalova, Avlu Dizisine Oyuncu Olarak Katıldı
Yüksel Yalova, Avlu Dizisine Oyuncu Olarak Katıldı

Yüksel Yalova, şimdi de oyunculuğa soyundu. Yalova, reyting rekortmeni dizi ‘Avlu’da avukat rolünü oynadı.

19 ve 20’nci dönemlerde Anavatan Partisi’nden Aydın milletvekili seçilen ve bir dönem Özelleştirmeden Sorumlu Devlet Bakanlığı görevinde bulunan Yüksel Yalova, ‘Avlu’ dizisinde rol aldı.

AVUKAT, SİYASETÇİ, AKADEMİSYEN VE OYUNCU

Aktif siyasetin ardından akademisyen olan Yalova, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitiren Yalova, aynı zamanda İstanbul Belediye Konservatuvarı’nda tiyatro eğitimi aldı. 63 yaşındaki Yalova aktif siyasetin ardından iki yıl önce doçentlik sınavına girdi. Doçentliğini ‘yönetim ve strateji’ üzerine yaptı.

Yüksel Yalova, Avlu Dizisine Oyuncu Olarak Katıldı

Mesleği avukatlığı da sürdüren Yalova, dizi izlemediğini, ancak yakın arkadaşı yönetmen Yüksel Aksu’nun “Sen de avukatsın. Dizide avukat rolü var. Bunu sen oyna” deyince kabul ettiğini anlattı. Yalova, “Gelecek yıl bu dizi devam edecek, ama benim rolüm devam edecek mi bilmiyorum. Sormam da” dedi.

YÖNETMEN KOLTUĞUNA OTURACAK

Tiyatro eğitimi alan Yüksel Yalova, Ivan Sergeyeviç Turgenyev’in ‘Babalar ve Oğullar’ romanından uyarlanan tiyatro oyununda Nikolay Petroviç karakterini oynayacak. Yalova, gelecek sezon da Anton Çehov’un ‘Kuğunun Şarkısı’ adlı tiyatro oyununun yönetmenliğini yapacak, ‘Marilyn Monroe’nun Kısa ve Mutsuz Hayatı’ adlı kitabı tiyatro sahnesine uyarlayarak, orada da yönetmen koltuğuna oturacak.

Önceki İçerikÜnlü oyuncuyu sivrisinek hastanelik etti
Sonraki İçerikEce Erken’den Tesettürlü Pozlar