Yunanistan’ı gezdiler

Yunanistan'ı gezdiler
Yunanistan'ı gezdiler

İstanbul Üniversitesi Kültürel Tarih ve Gezi Kulübü, 23-27 Ağustos tarihleri arası Atina, Selanik, Halkidiki’yi kapsayan muhteşem bir Yunanistan gezisine imza attı.

Mazlume Göktaş Yunanistan Gezisi

4 günlük gezi programında katılımcılar, Yunanistan’ın tarihi ve coğrafi güzelliklerine tanık olarak harika vakit geçirdiler. Yeni Alanya Gazetesi’nin sevilen ismi Mazlume Göktaş’ın da katıldığı gezide, katılımcılar İstanbul’da toplanarak Tekirdağ ve Keşan üzerinden İpsala Sınır Kapı’na hareket etti. Buradan Yunanistan’a geçen ekip belirli noktalarda verilen molalardan sonra yaklaşık 14 saat süren yolculuğun ardından Atina’ya ulaştı. Yunanistan’ın tarih ve kültür olarak zengin olduğu noktaları gezen katılımcılar, tanık oldukları güzellikleri hatıra fotoğrafı çektirerek ölümsüzleştirdi.

Atatürk’ün doğduğu evi ziyaret ettiler

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evi de ziyaret eden gezi kafilesinin üyeleri, tur rehberi tarafından Yunanistan tarihi hakkında bilgiler aldı. Beyaz Kule, Selanik Kordonu, Aristoteles Meydanı ve Ladadika (Taverna Akşamı) da gezi programında beğeni toplayan noktalardan oldu. Gezi sonunda açıklama yapan İstanbul Üniversitesi Kültürel Tarih ve Gezi Kulübü Başkanı Kaan Tekintamgaç gezi programında emeği geçen herkese teşekkür ederek, “23-27 Ağustos tarihleri arasında düzenlediğimiz Yunanistan gezimiz donanımlı ve hafızalardan silinmeyecek iyi anılarla tamamlandı. Katılımcı arkadaşlarımıza tekrardan bu güzel gezinin bir parçası olduğu için teşekkür ediyorum” dedi.

Mazlume Göktaş Yunanistan Gezisi 2
Mazlume Göktaş

Mazlume Göktaş Yunanistan Gezisi 3

Mazlume Göktaş Yunanistan Gezisi 4

Mazlume Göktaş Yunanistan Gezisi 5

Mazlume Göktaş Yunanistan Gezisi 6

Mazlume Göktaş Yunanistan tatili-8

Önceki İçerikNikahları kıyıldı
Sonraki İçerikAtlı Cirit’e ilgi büyüktü