Zabıta Teşkilatı yemekte toplandı

Alanya Zabıta Teşkilatı 191. yılını kutladı
Alanya Zabıta Teşkilatı 191. yılını kutladı

Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personeli, Zabıta Teşkilatı’nın 191. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen yemek organizasyonunda bir araya geldi.

Zabıta Teşkilatı 191. yılını kutladı

Keyfi Ala Restoran’da düzenlenen yemeğe Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, İlçe Emniyet Müdürü Haşim Çakmaklı, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Akbaba, Alanya HEP Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durdu Öner, siyasi parti temsilcileri, oda başkanları, birim müdürleri ve zabıta personelleri katıldı.

Alanya Belediye ;Başkanı Adem Murat Yücel
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel

Alanya Belediyesi Zabıta Müdürü Hasan Akın, yemekte yaptığı konuşmada “Zabıta Müdürlüğümüz, ‘Önce İnsan’ hizmet anlayışı ile çalışmakta olup, devlet geleneğinde şehir hayatının düzenini takip etmekle görevli bir teşkilat olarak hep var olmuştur. Vatandaşa hoşgörüyle, saygıyla, sevgiyle yaklaşarak sorunlara hızla çözüm üretiyor ve belediyemizi başarıyla temsil ediyoruz. Belediye hizmetlerimiz günlük yayın yapan gazeteler gibidir. Her yeni bir gün bir sonraki gün de aynı heyecan ve yenilikle hizmet etmektir. Bu vesile ile teşkilatımızın 191. Kuruluş yıl dönümünü en içten dileklerimle kutlar, bütün arkadaşlarıma görevlerine başarılar dilerim” dedi. Yenilikçi anlayışla yola çıkarak belirledikleri ilkeleri yapmaktan gurur duyduklarını belirten Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kula ise “Sizlere daha iyi hizmet verebilmesi için araç filomuzu neredeyse sıfırladık. Vatandaştan gelen şikayetleri ve sizlerin uğradığı mağduriyetleri daha iyi görebilmek ve ifade edebilmek için yaka kamerası uygulamasına geçtik. Esnaf eğitimleriyle hijyenik ve kurallara uygun işletmeleri arttırırken personel eğitimleri de vatandaşlarımız ve esnaflarımız ile diyaloğumuzu güçlendiriyoruz” dedi. Özveriyle çalışan zabıta teşkilatına teşekkür ettiğini belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de “Zabıta Müdürlüğümüz kurumsallaşmasını tamamlayarak, yasalarımızın verdiği yetki ve kurallar çerçevesinde halkımızın sağlığı, huzuru ve güvenliği için çalışmaktadır. Zabıta bizim vitrinimizdir. Zabıta personelimiz, belediyemizin ve yönetimimizin adil, eşit ve şeffaf yönetim anlayışını yansıtmaktadır. Dünyanın en huzurlu ve en güvenli şehri olan Alanya’mızın bu imajını daim kılmak için disiplinli ve titiz bir şekilde faaliyetlerini sürdürmektedir. İlçe genelindeki birimlerimizde görev yapan tüm zabıta personelimizin Zabıta Haftası’nı kutlar; başarılı, sağlıklı ve hayırlı ömürler dilerim” dedi. Konuşmaların ardından oldukça keyifli bir atmosferde ilerleyen gecede, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Zabıta Müdürlüğü’nün çalışmalarında yardımcı olan İlçe Emniyet Müdürü Haşim Çakmaklı ve İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Akbaba’ya teşekkür plaketi takdim etti.

Zabıta Teşkilatı 191. yılını kutladı -2

Zabıta Teşkilatı 191. yılını kutladı -3

Zabıta Teşkilatı 191. yılını kutladı -4

Zabıta Teşkilatı 191. yılını kutladı -5

Zabıta Teşkilatı 191. yılını kutladı -6

Zabıta Teşkilatı 191. yılını kutladı -7

Önceki İçerikTanyeli “Nazar etme ne olur, çalış senin de olur”
Sonraki İçerikInstagram’da Öne Çıkanlar (473. Hafta)