24. Uluslararası İstanbul Caz Festivali başlıyor

24. Uluslararası İstanbul Caz Festivali başlıyor
24. Uluslararası İstanbul Caz Festivali başlıyor

24. İstanbul Caz Festivali, 4 Temmuz’da başlıyor. Festival, yerli ve yabancı 200 sanatçının katılımıyla gerçekleşecek.

24. Uluslararası İstanbul Caz Festivali başlıyor3

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, 20 yıldır Garanti Bankası’nın sponsorluğunda düzenlenen 24. İstanbul Caz Festivali, 4-21 Temmuz arasında 20’nin üzerinde mekânda, 200’ü aşkın yerli ve yabancı sanatçının katılımıyla gerçekleştirilecek yaklaşık 50’nin üzerinde konserle, bu yaz da İstanbulluları caz müziğinin en iyileri ile buluşturacak.

24. Uluslararası İstanbul Caz Festivali başlıyor2

Festival ilk haftasında bu sene Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nü de alacak olan, Türk pop ve cazının duayen isimlerinden Fatih Erkoç ve TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası şefi Kamil Özler ile caz piyanisti Jacky Terrasson ve Fransız caz trompetçisi Stephane Belmondo gibi müziğin yıldız isimlerinin yanı sıra, aralarında JUNUN, Shye Ben Tzur, The Rajasthan Express, Levent Yüksel, Taksim Trio, Cenk Erdoğan, Korhan Futacı ve Kara Orkestra, Rain Lab, Tolga Bilgin, Kristian Lind ve Geeva Flava’in de olduğu, caz, güncel müzik, dünya müziği, blues ve soul’un farklı seslerini ağırlayacak. Ayrıca flamenkonun efsane ismi Paco de Lucia’nın anılacağı çok özel bir gece de gerçekleştirilecek. İstanbul Caz Festivali için özel olarak tasarlanan proje için, kariyerinde Paco de Lucia ile beraber çalışmış değerli müzisyenler aynı sahnede bir araya gelecek.

24. Uluslararası İstanbul Caz Festivali başlıyor

Festival programında bu yıl ayrıca ilk kez çocuklara yönelik bir etkinlik de yer alıyor. “Çocukça Bir Gün” başlıklı programda tüm gün boyunca konserler ve çeşitli atölyeler düzenlenecek. Ayrıca bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek “Gece Gezmesi” etkinliği, müzik şenliği ruhunu Kadıköy haritasına taşımaya devam edecek.

Önceki İçerikSGK Yapılandırmasına özel basın toplantısı
Sonraki İçerikFahriye Evcen ve Burak Özçivit evlendi