131 işletme Turuncu Bayrak’lı oldu

Alanya Belediyesi tarafından bu yıl 15. si düzenlenen ‘Turuncu Bayrak Ödül Töreni’nde 131 işletmeye Turuncu Bayrak verildi.
İşletmeler Turuncu Bayrak ödüllerini Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve protokol üyelerinden aldı.

Alanya Belediyesi tarafından bu yıl 15. si düzenlenen ‘Turuncu Bayrak Ödül Töreni’nde 131 işletmeye Turuncu Bayrak verildi. İşletmeler Turuncu Bayrak ödüllerini Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve protokol üyelerinden aldı.

Adem Murat Yücel
Ödül töreni Villa Okan Kafe & Restoran’da düzenlendi.

Villa Okan Kafe & Restoran’da gerçekleştirilen ‘Turuncu Bayrak Ödül Töreni’ne Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yenialp, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Alanya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Suat Çavuşoğlu, belediye meclis üyesi Emine Çalış, oda başkanları ve turuncu bayrak almaya hak kazanan işletmeciler katıldı.

Sevda Erdoğmuş, Adem Murat Yücel
Birlikte aile fotoğrafı çektirildi.

 “SAĞLIKLI VE GÜVENİLİR MUTFAKLAR BİZİM EN ÖNEMLİ DEĞERİMİZDİR”

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ödül töreni öncesi yaptığı konuşmasında hijyen uygulamasına vurgu yaparak şunları söyledi: “Sağlıklı ve güvenilir mutfaklar bizim en önemli değerimiz ve bizi dünyaya tanıtan yüzümüzdür. Alanya’daki yeme içme sektörü olarak turizmden en iyi şekilde pay alabilmek ve gastronomi kenti olmayı istiyorsak, güler yüzlülük, misafirperverlik, hijyen, kalite, sunum, dürüst ve doğru fiyat politikası gibi birçok konuda en iyi olmamız gerekiyor” dedi.

Adem Murat Yücel
Adem Murat Yücel

HER YIL BAŞVURU SAYISI ARTIYOR

Turuncu Bayrak için başvuruların her yıl arttığını belirten Yücel, “Alanya Belediyesi olarak 15 yıldır düzenlediğimiz Turuncu Bayrak Yarışması’yla hijyen gibi uyulması gereken kurallara dikkat çekmeyi amaçlıyoruz. Geçen yıl 111 işletmeye bayrak verdik. Bu yıl sayımız 131’e ulaştı. Turuncu Bayrağa, her geçen gün ilginin artması ve halkımızın da aradığı kriterlerden biri olması bizleri sevindiriyor” diye konuştu.

Önceki İçerikKorktun mu Simge Alanya’daydı
Sonraki İçerikPatika’dan Başkan Yücel’e teşekkür plaketi