Akdağ’a keşif turu düzenlediler

Alanya Akdağ Kayak İhtisas Spor Kulübü
Alanya Akdağ Kayak İhtisas Spor Kulübü

Alanya Akdağ Kayak İhtisas Spor Kulübü, yakın zamanda organize edeceği ‘Alanya Akdağ Kayak Merkezi Tanıtım Etkinliği’ öncesi Akdağ’a keşif gezisi düzenledi.

Alanya Akdağ Kayak İhtisas Spor Kulübü- Akdağ keşif turu
Alanya Akdağ Kayak İhtisas Spor Kulübü Başkanı Handan Aydemir ve Yönetim Kurulu üyeleri

Kulüp Başkanı Handan Aydemir, Kurucu Başkan Uğur Bülbül, Yönetim Kurulu üyeleri Serkan Salvur, Ahmet Sönmez, Adnan Sarı ve Alanya Belediyesi Spor Müdürlüğü personeli Mesut Öz’ün katıldığı keşif gezisinde Akdağ’daki kar yapısı ve karın kalma süresi uzmanlar eşliğinde incelendi.

Alanya Akdağ Kayak İhtisas Spor Kulübü- Akdağ keşif turu -2

“Akdağ’ı Davraz ve Uludağ ile kıyaslamayın”

Uludağ’da otellerin erken kapanması ve Davraz’ın alt pistlerinde iki aydan bu yana kar yağışının olmaması nedeniyle keşif gezisini erkene aldıklarını belirten kulüp başkanı Handan Aydemir, “Basında kayak merkezlerinin olumsuz hava şartlarından dolayı sezonu erken kapattığı yönünde çıkan haberler bizleri de endişeye sürükledi. Her ne kadar konunun uzmanları ‘Akdağ’ı Davraz ve Uludağ ile kıyaslamayın burada oralardan çok daha uzun süre kar kalıyor’ deseler de; Erzurum, Van, Kars gibi çok soğuk iklimi olan bölgelerden aldığımız haberler kaygılarımızı arttırdı. Etkinlikten iki gün önce planladığımız keşif gezisini hemen erkene aldık. Neyse ki karşılaştığımız tablo bizleri rahatlattı. Ülkede hüküm süren kurak hava koşullarından elbette Akdağ da etkilenmişti. Mevcut kar daha önceki yıllara göre tabii ki daha azdı ama bu haliyle bile Saklıkent ve Davraz’dan çok daha iyi kar bulunduğunu gördük” dedi.

Alanya Akdağ Kayak İhtisas Spor Kulübü- Akdağ keşif turu -3

Alanya Akdağ Kayak İhtisas Spor Kulübü- Akdağ keşif turu -4

Önceki İçerikSevgilisinden ayrılan Yalın: “Biz geldik sen gittin be aşk”
Sonraki İçerikÜnlü oyuncudan “Öldü” isyanı