Alanya’da Caz devam ediyor

Şenay Lambaoğlu
Şenay Lambaoğlu

14. Alanya Uluslararası Caz Günleri’nin üçüncü akşamında Jennah Bell ve Şenay Lambaoğlu sahne aldı.

Şenay Lambaoğlu
Şenay Lambaoğlu

Son yıllarda gerçekleştirdiği kültürel ve sanatsal etkinliklerle Türkiye’nin önemli kültür-sanat şehirlerinden biri haline gelen Alanya’da 14. Uluslararası Caz Günleri devam ediyor. Caz Günleri’nin 3. akşamında Jennah Bell ve Şenay Lambaoğlu sahne alırken aralıksız 3 saat süren konserlerde binlerce vatandaş cazın keyfini çıkardı.

Sahneye ilk Jennah Bell Çıktı

Jennah Bell
Jennah Bell

14. Alanya Uluslararası Caz Günleri’nin üçüncü akşamında sahneye ilk olarak Amerikalı sanatçı Jennah Bell çıktı. Müzikal çalışmalarını her yönüyle kendisi tasarlayan Jennah Bell’e klavyede Nick Semrad eşlik etti. Gitar eşliğinde en güzel şarkılarını Alanyalı caz severler için seslendiren Jennah’a vatandaşlar alkışlarıyla destek verdi. Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel, Jennah Bell ve ekip arkadaşına konserinin ardından teşekkür plaketi ve çiçek takdim etti.

Jennah Bell'e konser sonunda Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel teşekkür plaketi verdi.
Jennah Bell’e konser sonunda Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel teşekkür plaketi verdi.

Lambaoğlu şarkılarıyla mest etti

Alanya Caz Günleri’nin 3. gününün kapanışını Şenay Lambaoğlu yaptı. Şarkılarıyla kendisini dinlemeye gelen caz severleri mest eden Lambaoğlu, dinleyicilerinden büyük alkış aldı. Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında katıldığı festivallerle son dönemde kadın caz vokalistlerinin en önemli temsilcilerinden biri olarak gösterilmesinin yanı sıra çağdaş kadın ozan kimliği ile de öne çıkan Lambaoğlu’na davulda Erdem Göymen, piyanoda Tolga Bedir, Kontrbasta ise John Maatthew Hall eşlik etti. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, sahnede Can Yücel’den Nazım Hikmet’e, Ömer Hayyam’dan Füruğ Ferruhzad’a dek unutulmaz ozanların, unutulmaz eserlerine yer veren sanatçıya ve ekibine konser sonunda teşekkür plaketi takdim etti.

Adem Murat Yücel, Şenay Lambaoğlu
Adem Murat Yücel, Şenay Lambaoğlu

Erhan Ertürk, Adem Murat Yücel,, Şenay Lambaoğlu
Erhan Ertürk, Adem Murat Yücel,, Şenay Lambaoğlu

14. Uluslararası Alanya Caz Günleri

14. Uluslararası Alanya Caz Günleri-2

Sermet Severöz, Şenay Lambaoğlu, Adem Murat Yücel
Sermet Severöz, Şenay Lambaoğlu, Adem Murat Yücel

14. Uluslararası Alanya Caz Günleri-3

14. Uluslararası Alanya Caz Günleri-4

Önceki İçerikSüslü bisiklet turu
Sonraki İçerikAlanya’da Aleyna rüzgarı