ALKÜ’de şenlik heyecanı

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) 2. Bilim Kültür ve Sanat Şenlikleri
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) 2. Bilim Kültür ve Sanat Şenlikleri

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) 2. Bilim Kültür ve Sanat Şenlikleri bu yıl da birçok renkli etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Ünlü şarkıcı Yusuk Güney ALKÜ'lü öğrenciler ile öz çekim yaptı
Ünlü şarkıcı Yusuk Güney ALKÜ’lü öğrenciler ile öz çekim yaptı

3-4 Mayıs tarihleri arasında ALKÜ Kestel Yerleşkesinde düzenlenen ve Şenol İpek, Tiyatro Sanatçısı Tolga Öz, Yusuf Güney gibi isimlerin yer aldığı şenliğin gündüz programında DJ Performans, öğrencilere yönelik çeşitli oyun aktiviteleri ve yarışmalar düzenlenirken akşam programında Komedyen Hakan Çankaya’nın gerçekleştirdiği gösteri izleyenlerine keyifli dakikalar yaşattı. Çeşitli ünlülerin taklitleriyle gösterisini gerçekleştiren Hakan Çankaya’nın ardından sanatçı Yusuf Güney öğrencilere keyifli dakikalar yaşattı.

ALKÜ'de şenlik heyecanı 9

Yusuf Güney konseri öncesinde kapanış töreni gerçekleştirilen şenliğe Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ALKÜ Rektör Yardımcısı Fatih Gültekin, ALKÜ Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Yavuz Uysal, Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, ALKÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Hakan Bütün, Alanya Gaziantepliler Derneği Başkanı işadamı Eray Erdem, Aytemiz Alanyaspor Mali İşlerden Sorumlu Yöneticisi Ahmet Paşaoğlu, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Rektör Yrd. Prof. Dr. Fatih Gültekin, şampiyon takımla kupayı birlikte kaldırdı. (3)
Rektör Yrd. Prof. Dr. Fatih Gültekin, şampiyon takımla kupayı birlikte kaldırdı. (3)

“Eğlenin ama eğlenmeyi de hakedin”
Şenliğin kapanış konuşmasını gerçekleştiren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Gültekin ALKÜ 2. Bilim Kültür ve Sanat Şenliklerinde eğlencenin yanı sıra kültürel ve sportif faaliyetlerin de bulunduğunu dile getirerek ülke çapında başarı elde etmiş konukları ağırlamaktan dolayı memnun olduklarını söyledi. Eğlenmenin de hayata dair bir unsur olduğunu ifade eden Gültekin öğrencilerine yönelik kısa bir tavsiyede bulunarak, “Eğlenmek mutlaka olacak ama eğlenmeyi de hak etmek gerekir diye düşünüyorum. Ülkemiz zor günlerden geçiyor, önemli günler yaşıyoruz. Bunu hepinizin gördüğünü var sayıyorum, düşünüyorum ve arzu ediyorum. Çünkü sizler sadece üniversiteyi bitirmiş olmayacaksınız. Beraberinde bir takım özelliklere de sahip olmanız gerekiyor. Eğer medya okuryazarlığınız yoksa kritik ve analitik düşünemiyorsanız, etrafınızda yaşanan olaylar hakkında bilginiz yok ise yönlendirilmeye ve başkaları tarafından yönetilmeye mahkûm olursunuz. Dolayısıyla bu ülkeye sahip çıkmak istiyorsak vatan sevgisi ruhunu kaybetmeden çokça çalışma görevi sizlere düşüyor. Kendinizi mesleğinizin yanında kültürel yönden de yetiştirerek, başkaları tarafından yönetilen ve yönlendirilen bireyler olmadan ülkemize sahip çıkmalısınız. Eğer siz sahip çıkmazsanız, bu ülkeyi sahiplenecek akbabalar çokça mevcut.” dedi.

ALKÜ'de şenlik heyecanı

Prof. Dr. Fatih Gültekin, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel
Prof. Dr. Fatih Gültekin, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel

Prof. Dr. Fatih Gültekin, Hasan Çavuşoğlu
Prof. Dr. Fatih Gültekin, Hasan Çavuşoğlu

ALKÜ'de şenlik heyecanı

ALKÜ'de şenlik heyecanı3

Şenol İpek öğrencilerle özçekim yaptı
Şenol İpek öğrencilerle özçekim yaptı

Önceki İçerikAlanya Sokak Tiyatrosu Lale Şenliği’nde
Sonraki İçerikAnneler Günü’ne özel kahvaltı