ÇYDD sporcu destekçilerini unutmadı

ÇYDD sporcu destekçilerini unutmadı

İstanbul’da 11 Kasım’da 40’ıncı kez düzenlenen İstanbul Maratonu’nda ÇYDD için koşan Ebru Karaca ve Derya Tönget, ÇYDD Alanya İlçe Başkanı Nilgün Özcan tarafından teşekkür belgesi verildi.

ÇYDD sporcu destekçilerini unutmadı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Alanya Şubesi Başkanı Nilgün Özcan, İstanbul’da bu yıl 40’ıncısı gerçekleşen Vodafone İstanbul Maratonu’na Alanya’dan katılan ve ÇYDD adına koşan Ebru Karaca ve Derya Tönget’e teşekkür belgesi takdim etti. ÇYDD binası içerisinde gerçekleşen törene dernek yöneticileri de katıldı. Törenle ilgili kısa bir açıklama yapan Nilgün Özcan, “İstanbul’da 11 Kasım’da gerçekleşen ‘İyiliğe Koş’ maratonuna Alanya’dan katılan ve ÇYDD için koşarak ‘Anadoluda Bir Kızım Var’ projesi kapsamında 23 kız öğrenciye burs imkanı sağlayan Ebru Karaca ve Derya Tönget’e teşekkür belgesi takdim etmek için bir araya geldik. İstanbul’da düzenlenen ve tüm dünyadan katılımın sağlandığı bu organizasyonda bizleri temsil ettikleri için kendilerine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Ebru-Karaca,-Derya-Tönget
Ebru Karaca, Derya Tönget

Teşekkür belgelerini ÇYDD Başkanı Nilgün Özcan’dan alan Ebru Karaca ve Derya Tönget, yaptıkları açıklamada hiç bir ayrım yapılmadan bir araya gelen binlerce insanların aynı amaç için koştuğuna dikkat çektiler. Ebru Karaca, “Sivil Toplum Kuruluşlarına olan farkındalığın artması çok önemli bir durum. Amaç ne demek, hedef ne demek, saygı ne demek hepsini bir arada gördüğünüz bir organizasyon. Ayrıca bu maratonun şöyle bir ayrıntısı var. Bir maratonun bir kıtadan başka bir kıtaya geçildiği tek maraton. O köprünün üzerinden yaya olarak geçmenin başka bir yolu yok. Biz umut ediyoruz ki önümüzdeki zamanlarda bu tür organizasyonlara Alanya’dan çok daha fazla katılımlar olacaktır.” dedi.

Hikmet-Baba,-Ebru-Karaca,-Derya-Tönget,-Nilgün-Özcan
Hikmet Baba, Ebru Karaca, Derya Tönget, Nilgün Özcan

ÇYDD sporcu destekçilerini unutmadı

Önceki İçerikDeren Talu ateş püskürdü
Sonraki İçerikEsra Yılmaz’dan özel baby shower kutlaması