En büyük engel sevgisizlik

En büyük engel sevgisizlik

Alanya’daki ‘Dünya Engelliler Günü’ kutlamalarında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, engelleri kaldırmak için herkesin birbirini daha çok sevmesi gerektiğini söyledi.

En büyük engel sevgisizlik

Tüm yurtta olduğu gibi Alanya’da da ‘3 Aralık Dünya Engeliler Günü’ kutlandı. Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünden yürüyüşle başlayan program kapsamında Hükümet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi.

Törene Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel, Alanya İlçe Milli Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er ile çeşitli okullardan öğretmenler ile öğrenciler ve velileri katıldı. Saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Er, müdürlük olarak ‘Dünya Engelliler Günü’nde öğrencilerin eğitilerek sevgiyle neler başarabileceklerini herkese gösterip anlatmak istediklerini söyledi.

Er, “Özellikle sevgi varsa, engel yoktur. En büyük engel sevgisizliktir. Engelleri kaldırmak için birbirimizi daha çok sevmemiz, anlamamız gerektiğinin altını vurguluyorum. Nice böyle güzel, mutlu anları paylaşmak dileğiyle” dedi.

En büyük engel sevgisizlik

“HEP BİRLİKTE AŞACAĞIZ”

Özel Eğitim Merkezi Okulu Müdür Yardımcısı Erhan Uygur da, “Yunus Emre’nin ‘Yaratılanı severiz Yaradan’dan ötürü sözlerini destur edinen önce insan diyen bir geleneğin mensupları olarak bizler öncelikle yüreklerdeki engelleri kaldıracağız. Özel insanlarımızın sorunlarını sadece öğretmenler, aileler ve diğer değil, sivil toplum örgütleri işverenler ve tüm vatandaşlarımız sahiplenmelidir ki gelişmiş, çağdaş, mutlu bir toplum olalım. Ailelerimizin, çocuklarımızın gelecek kaygıları, istihdam sıkıntıları, günlük yaşamda karşılaştıklarım erişilebilirlik, önyargı ve yanlış tutumlar gibi birçok sıkıntıyı hep birlikte aşacağımız inancındayız.

Engelli vatandaşlarımız spordan sanata, edebiyattan siyasete, eğitimden çalışma hayatına kadar her alanda kendilerini ispatlamış ulusal ve uluslararası platformda birçok başarıya imza atmışlardır. Yeter ki üretmelerine, hayatın içinde olmalarına fırsat verelim, destekleyelim. ‘İçinizden biriyim’ diyen sese kulak verelim. Her sağlıklı insanın da bir engelli adayı olduğu bilinciyle ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ vesilesiyle tüm engelli vatandaşlarımızın aileleri ve sevdikleriyle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür geçirmesini diliyoruz. Her konuda yanımızda olan herkese teşekkür ederiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından program öğrenciler tarafından okunan şiirler ve engelli bireyler tarafından hazırlanan gösterilerin sunulmasıyla devam etti.

foto4
Hüseyin Er

foto1

foto2

foto3

foto5

foto6

foto7

foto10

foto11

Önceki İçerikCaner Çalışır coşturdu
Sonraki İçerikEngin Altan’dan 700 bin liralık hediye