Ünlü şarkıcı konser öncesi Hasankeyf’te moral depoladı

Funda Arar
Funda Arar

Ünlü şarkıcı Funda Arar, Malatya’da vereceği konser öncesi bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış tarihi kent Hasankeyf’i dolaştı. Hasankeyf’in büyüleyici ve mistik atmosferinde Malatya konseri için enerji depolayan Arar, ördeklere tandır ekmeği atıp, demleme çay keyfi yaptı.

Funda Arar Malatya konseri öncesi Hasankef'i dolaştı -3
Funda Arar

Funda Arar Malatya konseri öncesi Hasankef'i dolaştı -2

Funda Arar Malatya konseri öncesi Hasankef'i dolaştı

Türk müziğinin başarılı seslerinden Funda Arar, Kerki Production ve Solfej Organizasyon tarafından düzenlenen ‘Yoluma Düşen Şarkılar’ turnesinin üçüncü konserini Malatya’da verdi.

18 yıllık sanat hayatında biriktirdiği şarkılardan derlediği repertuvarı ile Reyyan sahnesinde Malatyalı müzikseverlerle buluşan Arar, konser öncesinde bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış tarihi kent Hasankeyf’i dolaştı. Hasankeyf’in büyüleyici ve mistik atmosferinde Malatya konseri için enerji depolayan Arar, ördeklere tandır ekmeği atıp, demleme çay keyfi yaptı. Yaklaşık 2 buçuk saat boyunca manzaranın ve atmosferin tadını çıkaran başarılı sanatçı, ”Burası harika bir yer. Keşke sular altında kalmasa. Buradaki manzarayı görüp buradaki havayı solumak insana o kadar iyi geliyor ki. Tarih boyunca birçok devlete ve medeniyete ev sahipliği yapmış Hasankeyf’in sular altında kalacak olması ister istemez insanı üzüyor.” sözlerini sarf ederken, fırsat bulduğu hemen her yerde bol bol fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

Funda Arar Malatya konseri -5
Funda Arar, konserinde sahnede türkü söylemeyi isteyen minik hayranını kırmadı

Funda Arar Malatya konseri

Funda Arar Malatya konseri -2

Funda Arar Malatya konseri -3

Funda Arar Malatya konseri -4

Mardin ve Batman’da peş peşe verdiği muhteşem konserlerin ardından ‘Yoluma Düşe Şarkılar’ turnesinin üçüncü konserini Malatya’da veren Funda Arar, alanı dolduran yüzlerce hayranını tam anlamıyla mest etti. Konser sırasında minik bir hayranının ”Funda Aba sahneye gelip bir türkü çığırabilir miyim?” isteğini ”Elbette, neden olmasın? Hadi gel bakalım” diye kabul eden Funda Arar, bu hareketi ile salonda alkış tufanı kopardı. Sahnesinde ağırladığı 11 yaşındaki Emircan Karakuş’un seslendirdiği ”Kirvem” adlı türkünün ardından küçük hayranını öperek sahneden uğurlayan Arar, seyircilerin yoğun isteklerini kırmayarak programını yarım saat uzattı.

Funda Arar Malatya konseri -6

Önceki İçerikAkalın ve ailesinin hafta sonu keyfi
Sonraki İçerikRusya’dan sevindirici haber