Kazakların tercihi Antalya

Kazakların tercihi Antalya
Kazakların tercihi Antalya

ALTAV Yönetim Kurulu Üyesi Kerim Yılmaz, “2018’de Kazakistan’dan gelecek olan 500 bin yolcunun 300 bini Antalya’yı tercih edecek” dedi.

Kazakların tercihi Antalya -2

Kazakistan’ın en büyük şehri 2 milyon nüfuslu Almatı’da Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) tarafından Alanya tanıtımı yapıldı. Fuarda Alanya’yı ALTAV yetkilisi Kerim Yılmaz temsil etti. Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 213 metrekarelik stant alanında yapılan Alanya tanıtımına Kazaklar büyük ilgi gösterdi. Fuara 30 ülkeden 200’ü aşkın firma katıldı.

Kazakların tercihi Antalya

“Seyehat yazarları Alanya’ya davet edildi”

Çalışmalar hakkında bilgi veren Yılmaz, “Alanya ve ülke turizmimiz açısından büyük önem arz eden bu pazarda Alanya’yı temsil ettik. Amatör ve profesyonel gezginler ile bir arada bulunduk, ünlü seyahat fotoğrafçılarını, seyahat blog yazarlarını, gazetecileri ve turizm endüstrisinin diğer temsilcilerini Alanya’ya davet ettik. BDT Ülkeleri Sorumlusu Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Aydın’ın başkanlığında düzenlenen çalıştaya katılarak turizmin desteklenmesi, sorunların çözümü ve işbirliği üzerine görüşmeler yaptık” diye konuştu.

“Hedef 500 bin misafir”

Yılmaz, yetkililerden aldığı bilgilere göre 2017’de Türkiye’ye giriş yapan yolcu sayısının 425 bin civarında olduğunu, 2018’de 500 bin rakamının hedeflendiğini ve bu rakamın 300 bininin de Antalya’ya geleceğinin tahmin edildiğini söyleyerek, “Anex Tour, Kazunion, Kaz Tour, Calypso Tour, Tez Tour, ABK Tourism, Pegas, Kompass, Elsenal, Selfie, Sayat, Cattour, Consul, Cip, Destinatrons (TUI), Best Service ülkemize turist getiren ve fuarda yer alan önemli tur operatörleri arasında yer aldı” şeklinde açıklama yaptı.

Önceki İçerikRomanya basını GZP’yi inceledi
Sonraki İçerikZoom’da kutladılar