Öğrencilerle iftar yaptılar

Alanya Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü ve Alanya’daki KYK’larda görev yapan Manevi Rehberler işbirliği ile Terken Hatun KYK Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrencilere yönelik iftar programı düzenlendi.

Fatma Zehra Köroğlu Gençlik Merkezinde düzenlenen programda iftar yemekleri yendi ve yapılan yemek duasına hep birlikte amin denildi. Gençlere Alanya Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğünün yapmış olduğu faaliyetler hakkında da bilgiler verildi.

Düzenlenen iftar programına ALKÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Atıf Bayramoğlu, Prof. Dr. Mehmet Kılıç, Genel Sekreter Yardımcısı Onur Ocakdan, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Hasan Uyaroğlu, Alanya Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Turan Topçuoğlu, TDV Alanya Kadın Sorumlusu Medine Karacabay ve KYK’larda görev yapan Manevi Rehberler de katıldı.

Programla ilgili bilgi veren Alanya Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Turan Topçuoğlu şu ifadeler yer verdi: “Alanya Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü olarak gençlerimizin milli ve manevi değerlerimize uygun bir şekilde gelişmelerine ve yetişmelerine yardımcı olmak üzere çeşitli etkinlikler düzenlemeye devam ediyoruz. Bu kapsamda ailelerinden uzakta Ramazan ayını geçiren Terken Hatun KYK kız öğrenci yurdunda kalan gençlerimize aile sıcaklığını hissettirmek amacıyla Alanya Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü ve Manevi Rehberlerimiz işbirliği ile iftar programı organize ettik. Ardından ise gençlerimizle tanışıp sohbet etme imkânı bulduk. Gençlerimize Alanya Müftülüğüne bağlı gençlik merkezlerimizi ziyaret edip zengin kütüphanesinden istifade edebileceklerini, arkadaşlarıyla bir araya gelip ders çalışabileceklerini, oyun aletleriyle çeşitli oyunlar oynayabileceklerini, gençlik merkezlerimizde çay, kahve gibi içecekleri de ücretsiz olarak ikram ettiğimizi, gençlik merkezlerimizin kapılarının gençlerimize her zaman açık olduğunu ifade ettik.

Bu vesileyle davetimize icabet eden ALKÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Atıf Bayramoğlu ve Prof. Dr. Mehmet Kılıç’a, Genel Sekreter Yardımcısı Onur Ocakdan’a, üniversiteli gençlerimize, manevi rehberlerimize, TDV Alanya Kadın Sorumlusu Medine Karacabay’a çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

Program iyi dilek ve temenniler ile sona erdi.

Önceki İçerik“Dilvarda” Öğrencilere İlham Kaynağı Oluyor
Sonraki İçerikMerkür retrosu başlıyor..