Uluslararası Sanat Sergisi’ne yoğun ilgi

Sanat Sergisi’nin açılışı AKM’de gerçekleştirildi. Alanya Uluslararası Sanat Sergisi’nde 13 ülkeden yaklaşık 40 amatör ve profesyonel sanatçının eserleri yer alıyor.

Alanya Kültür Merkezi’nde (AKM) düzenlenen sanat sergisinin açılışına Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu, yerleşik yaşayan yabancılar ile, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Yerleşik yabancılardan oluşan koronun yerli ve yabancı şarkıları seslendirmesiyle başlayan organizasyonun açılış konuşmasını yapan Alanya Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu, “Çok uzağa gitmeye gerek yok. İşte örneği burada. Sanat ortak dildir. İşte ne güzel ortak bir müzik ne güzel bir grup. Kendilerine, orkestra şefine, bütün üyelerine Başkan Yücel huzurunda teşekkür ediyorum. Alanya sadece güneş, deniz, tabiat değil. Alanya, Yeni Alanyalılarla daha güzel. Bizlere bu ortamı hazırlayan, imkanı veren Başkan Yücel’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

foto16

“SANAT İNSANLAR ARASINDA BAĞI GÜÇLENDİRİR”

Başkan Yücel de, “Ülkesi ve dili ne olursa olsun resim, fotoğraf, el sanatları, ebru, heykel gibi güzel sanatların herhangi bir dalında faaliyet gösteren amatör ve profesyonel ruhu bu sergide buluşturmaya çalıştık. Sanatın dili evrenseldir ve bu ulusları birbirine bağlar. Her sanat dalının kendine özgü bir dili vardır. Bir resim, fotoğraf  ya da bir heykelin insanlığa her zaman bir mesajı vardır. Dolayısıyla sanat insanlar arasında bağı güçlendirir. Bizim şehrimizde de dünyaya örnek bir hoşgörü kültürü vardır. 79 ülke vatandaşıyla dil, din, ırk ayrımı yapmadan bu şehirde hep birlikte uyum içinde yaşamaktadır. Bu birlikteliğimize de bugün sanatla farklı bir boyut kazandırdık. Biz belediye olarak sanat, spor ya da başka bir alanda amatör çalışmaları her zaman desteledik. Desteklemeye de devam edeceğiz. Bu değerli sanatçılarımızın buluşmasına vesile olan Yabancılar Meclisi Başkanı Karaoğlu ve üyelerini tebrik ediyor, bu etkinlikte bizleri yalnız bırakmayan misafirlerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.  Konuşmaların ardından Başkan Adem Murat Yücel ve Abdullah Karaoğlu tarafından açılışı gerçekleştirilen sergi,Alanya’da yerleşik olarak yaşayan yabancılar, misafirler ve davetlilerden büyük ilgi gördü. 23 Kasım tarihinde açılan Sergi 25 Kasım’a kadar açık kalacak.

foto1

foto3

foto4

foto6

foto7

foto8

foto13

foto14

foto15

foto17

foto18

foto19

foto20

foto21

foto22

foto23

foto24

foto25

foto26

foto27

Önceki İçerikAslı ve Harun hayatlarını birleştirdi
Sonraki İçerikEr: ‘Bütün mesleklerin temeli öğretmenlik’