ADD’ den kompozisyon yarışması

Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından ödüllü kompozisyon yarışması yapılacak.

Atatürkçü Düşünce Derneği Alanya Şube Başkanı Zuhal Sirkeli düzenlenecek olan kompozisyon yarışması hakkında duyuruda bulundu. Sirkeli açıklamasında şu ifadelere yer verdi :

Amaç :Türk Milli Eğitiminin genel amaçları doğrultusunda; Alanya genelinde Liselerde Türkçe’ye olan ilgiyi artırmak, öğrencinin Türkçe dil seviyesini görmek, tarih bilincini oluşturmak, kendine güven duygusunu geliştirmek, ana dilimizi doğru kullanma bilincini kazandırmak ve okulunu temsil etme sorumluluğunu geliştirmek amaçlı Kompozisyon yarışmasıdır.

Konu :Türk gencinin büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’e bakışını yansıtmak düşüncesiyle ‘’ATA’NIN ÇOCUKLARI ATATÜRK’Ü ANLATIYOR’’ konulu, İlkokul 3,4, Orta öğrenim 5, 6, 7, 8 ile Liselerde 9,10,11 ve 12. sınıflar arasında olmak üzere bir kompozisyon yarışması düzenlemektir. Başvurular : Başvuru işlemleri tüm öğrenciler için 28 Mart 2024 – 12 Mayıs 2024 tarihleri arasında addalanya@gmail.com adresine öğrenci ve okul bilgileri, telefon numarası da yazılarak mail olarak gönderilecektir. İletişim Tel: 0242 5116066 – 05397464024

Katılım Şartları :1- Yarışmaya katılacak eserler bilgisayarda veya okunaklı olmak üzere elle yazılmalıdır (Bilgisayarda 12 punto ile yazılacaktır). 2- Yarışma eseri en az bir Sayfa en çok üç sayfa olacaktır 3- Değerlendirme sonucunda dereceye giren İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencilerinden ilk 5 öğrenci derece alacaktır.

DEĞERLENDİRME

1- İlkokul 3,4 sınıflar, 2- Ortaokul 5,6,7,8 sınıflar ve Lise 9-10-11-12. sınıflar arasında yapılacaktır.3- Dereceye giren öğrenciler arasında a. İlkokul ilk üçe ödül ve 2 kişiye mansiyon ödülü verilecektir.b. Ortaokul ilk üçe ödül ve 2 kişiye mansiyon ödülü verilecektir. c. Lise ilk üçe ödül ve 2 kişiye mansiyon ödülü verilecektir. 3- Tüm değerlendirmeler a) 15 Mayıs 2024 Çarşamba gününe kadar sonuçlandırılacaktır. b) Kazananlar 16 Mayıs 2024 Perşembe günü açıklanacaktır.

ÖDÜLLER

Ödüller ve ödül töreni yeri daha sonra açıklanacaktır.Kompozisyon yarışması değerlendirme jürisi (komisyonu)Eserler Atatürkçü Düşünce Derneği Alanya Şubesince görevlendirilecek konusunda uzman eğitmenlerin oluşturduğu Jüri (komisyon) tarafından değerlendirecektir.Yarışmaya ortaokul ve lise öğrencilerinden herhangi biri katılabilir. Kompozisyon yarışmasında; düşüncede özgünlük, kompozisyon kuralları, imla, noktalama, sayfa düzeni, konu bütünlüğü ve yazı güzelliği, düşüncede özgünlük, kompozisyon kuralları, imla, noktalama, sayfa düzeni, konu bütünlüğü ve yazı güzelliği değerlendirilecektir. Bu şartname Atatürkçü Düşünce Derneği Alanya Şubesinin düzenlediği kural ve yöntemleri kapsar.

Önceki İçerikDoğada Matematik ve Geometri deneyimi
Sonraki İçerikALTSO üyelerini iftara davet etti