Evcimik müzikal hazırlıyor

Son dönemde yaptığı projelerle adından sıkça bahsettiren Yonca Evcimik, Pal FM’de Kaan Gökman’in konuğu oldu.
Son dönemde yaptığı projelerle adından sıkça bahsettiren Yonca Evcimik, Pal FM’de Kaan Gökman’in konuğu oldu.

Son dönemde yaptığı projelerle adından sıkça bahsettiren Yonca Evcimik, Pal FM’de Kaan Gökman’ın konuğu oldu.

Evcimik, programda yaptığı projeleri anlattı. Güzel şarkıcı programda son dönemin fenomeni Aleyna Tilki hakkındaki görüşlerini de söyledi.

Yonca Evcimik
Yonca Evcimik

“Aleyna Tilki’de kendi gençliğimi görüyorum, İrem Derici benim bir küçüğüm”

Evcimik Kaan Gökman’in “Sen kolay kolay beğenen bir sanatçı değilsin. Günümüz Türkçe pop müzik sanatçıları içinde dikkatini çeken biri var mı?” sorusuna, “İster istemez Aleyna Tilki çekiyor dikkatimi bir de ben kızı sevdim. Mesela ilk şarkısında playback yaptığı için ‘O okumuyor’ diye düşündüm. Milli Vanilli gibi gol yiyeceğiz zannettim ama sonradan araştırdığım zaman kızın hakikaten yarışmalarda canlı söylediğini öğrendim. İkinci şarkıyı çok beğendim, kızın içine büyük kaçtığını düşünüyorum yani yaşının kızı değil. Geçen gün annem bile ‘senin ilk çıktığın haline benziyor bu kız’ dedi. Yaptıklarıyla, dansıyla, görüntüsüyle, giyim kuşamıyla bana çok benziyor ama cesaretiyle dolayısıyla tavrıyla da İrem Derici’ye çok benzetirim. Kafalarımız da İrem Derici’yle aynı basıyor” şeklinde yanıt verdi. Her zaman ‘parti kafasında’ olduğunu belirten Evcimik sözlerine şu şekilde devam etti: “Hep bir parti olsun kafasındayım. Herkes gelsin beraber eğlenelim. Hayat bu… İnsanları mutlu etmek adına hayatı çok ciddiye almamak gerekiyor. İnsanlar beni görüp gülümsüyorlarsa, mutlu oluyorlarsa bitmiştir ya… Ben hep özgürüm. Aşağı yukarı her istediğimi yaptım bu zamana kadar. İlk albüm “Kendine Gel” ve “Bandıra Bandıra” nın bir plak şirketine bağımlılığı vardı. Sonrasında tamamen o taşın altına kendi elimi soktum. Şarkısıydı, house müziğiydi derken hepsini kendi isteğimle yaptım. Yani kendime ivme kazandırmak istedim, yaptığım işe de kendime de… Dolayısıyla hep özgürdüm. Hala da özgürüm; kendim ne istersem onu yapıyorum.”

Kaan Gökman, Yonca Evcimik
Kaan Gökman, Yonca Evcimik

“Madonna’dan önce giydiğim şeyler var ama o önde olduğu için o bir anda yapmış gibi gözüküyor arkadaş”

Bir dönemin ‘Çıtır Kızlar’ isimli Türkiye’nin ilk Girls Band’ini kuran güzel sanatçı, “Bugüne kadar insanlar hep yaptıklarımı bir hediye gibi algıladığı için; belki yurtdışında neler yapıldığını bilmedikleri için sürekli yurtdışından çaldım gibi düşündüler. Halbuki Çıtır Kızlar grubundan önce Spice Girls falan yoktu, Spice Girls çıktıktan sonra da hiç unutmuyorum; ismini zikretmeye gerek olmayan bir gazeteci ‘Hah şimdi anladım Yonca’nın Çıtır Kızlar’ı nereden alıp yaptığını’ dedi. Ya ben müneccim miyim? İki sene önceden o insanların da yapacağını nereden bileceğim? Bizde bu kompleks var. Bizim insanımız düşünemez zannediyorlar. Hayır arkadaş bizde düşünebiliriz! Mesela benim için hep söylenen Türkiye’nin Madonna’sı lakabı vardır ya… Madonna’dan önce giydiğim şeyler var bu dünyada ama o önde olduğu için bir anda ilk o yapmış gibi gözüküyor arkadaş” dedi. Bir dönem sürekli vergi rekortmeni olduğunu belirten Evcimik, sözlerine şu şekilde devam etti: “O döneme göre gayet iyi kazandım. Televizyondan da gayet iyi kazandım yani şimdiki gibi değildi hiçbir şey. Her şeyin değeri, kıymeti, konsere çıktığın zaman kazandığınız, televizyondan kazandığınız her şey tam da olması gerektiği gibiydi. Sonra birden bire her şey çok hızlanmaya ve çoğalmaya başlayınca bunun da dengesi bozuldu tabii ki. Ama o dönemde o kadar çok çalışıyordum ki ne kazandığımı ve ne yaptığımı da bilmiyordum. Allah’tan arkamda ablam gibi yatırım yapmayı bilen biri vardı ki bugünlere kadar kendimi hala idame ettirebildim” dedi.

“90’ları anlatan müthiş bir müzikal sahne hazırlıyorum”

Uzun zamandır konser vermediğini belirten ünlü şarkıcı, yakın dönemde 90’ları anlatacağı müthiş bir müzikal hazırlığı içinde olduğunu söyledi. Ayrıca Evcimik, çalışmayla ilgili altyapının tamamlandığını gelecek hafta da müzikalle ilgili dans provalarının başlayacağını belirtti.

Önceki İçerikCengiz Kurtoğlu’nu yıkan haber abisinden geldi
Sonraki İçerikZeynalov’dan muhteşem sergi