Zeynalov’dan muhteşem sergi

Rus vatandaşı Azerbaycan Türkü Ressam Eldar Zeynalov, 'Tek Millet İki Devlet' isimli Alanya'daki 3. sergisini açtı.
Rus vatandaşı Azerbaycan Türkü Ressam Eldar Zeynalov, 'Tek Millet İki Devlet' isimli Alanya'daki 3. sergisini açtı.

Rus vatandaşı Azerbaycan Türkü Ressam Eldar Zeynalov, ‘Tek Millet İki Devlet’ isimli Alanya’daki 3. sergisini açtı.

Zeynalov 3. sergisine özel Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da resmini çizdi.

Eldar Zeynalov
Rus vatandaşı Azerbaycan Türkü Ressam Eldar Zeynalov, Alanya’daki 3. sergisini açtı.

Kale Alaturka Kafe’deki sergide Alanya sevdalısı Ressam Zeynalov, gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Azerbaycan ve Türkiye’nin her zaman kardeş olduğunun altını çizen Zeynalov, “Biz her zaman Azerbaycan ve Türkiye iki kardeş ülke olduk. Türkiye her zaman dışarıda sıkıntılar yaşayan Müslümanların yanında oluyor. Özellikle sıkıntılı geçen bugünlerde birlik içerisinde olmalıyız. Ben ilk olarak Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün resmini yaptım. Daha sonra Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın resmini yaptım. Şimdi de Azerbeycan’da ‘dürüst siyasetçi’ olarak bilinen Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun resmini yaptım. Sayın Bakan Çavuşoğlu özellikle Kudüs olaylarındaki konuşmalarıyla benim de içime dokundu. Bakan Çavuşoğlu her zaman dürüstlüğü savunan ve herkesin dürüst siyaset yapması için çabalayan birisi. Daha önce yaptığım Sayın Cumhurbaşkanımızın resmini de 10 Nisan Polis Günü’nde kendisine Ankara’da hediye edeceğim” dedi.

İsa Arı, Eldar Zeynalov
Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amiri İsa Arı, Azeri Ressam Eldar Zeynalov

“Biz ressamlar duygularımızı fırçalarımız ve renklerle dillendiriyoruz”

Eldar Zeynalov-2

Daha önce Almanya, İtalya, Fransa ve İngiltere’de de önemli sergilere imza atan Azeri Ressam Zeynalov, Alanya’ya yıllar önce yakın dostu Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amiri İsa Arı’nın daveti üzerine geldiğini ve o günden bu yana Alanya’ya büyük bir sevgiyle bağlandığını söyledi. Zeynalov, “Asayiş Büro Amiri İsa Arı ile kendisinin yurtdışı görevi sırasında tanıştık. O dönemden bu yana dostluğumuz ilerledi. İsa Bey, polis kimliğinin yanında başarılı bir ressamdır ve başarılı resim çalışmaları da vardır. Biz ressamlar her zaman düşüncelerimizi fırçamızla, renklerle dillendiririz. Özellikle bu dönemlerde birlik olmalıyız. Sergimi açarken yanımda olan dostlarıma da ayrıca teşekkür ederim” dedi. Birbirinden güzel görüntülerin kaydedildiği sergide açıklamaların ardından Zeynalov ve dostları sergiyi gezdi. Zeynalov ve dostları sergi açılışının ardından hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

İsa Arı
İsa Arı

Eldar Zeynalov-3

Eldar Zeynalov ve dostları sergi açılışının ardından Albüm için poz verdi.
Sergi sonunda Zeynalov ve dostları Albüm için poz verdi.

Eldar Zeynalov-4
Zeynalov, 3. sergisine özel Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da resmini yaptı.

Recep Tayyip Erdoğan
Zeynalov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yaptığı çalışmayı 10 Nisan Polis Haftası’nda Ankara’da hediye etmeyi planlıyor.

İsa Arı, Eldar Zeynalov-2

Azeri Ressam Eldar Zeynalov resimleri hakkında bilgi verdi.

Önceki İçerikEvcimik müzikal hazırlıyor
Sonraki İçerikEn Vie’de keyif yaptılar