3. Kızılay İyilik Koşusu’ yapıldı.

3. Kızılay Koşusu yapıldı.
3. Kızılay Koşusu yapıldı.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Kızılay İyilik Koşusu’na yağmurlu havaya rağmen Antalyalıların ilgisi yoğun oldu. Antalya Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan 4 bin metrelik halk koşusunda kadınlarda Fulya Duman, erkeklerde ise Ali Gözükara birinci geldi.

foto1

Türkiye’nin en büyük STK Koşusu olan Kızılay İyilik Koşusu’nun üçüncüsü Antalya Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşti. Üç kategoride düzenlenen koşuların startını Antalya Vali Yardımcısı Canan Hançer Baştürk, Kızılay Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can ve Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Yurdabekçi verdi. Koşuya her yaştan yüzlerce vatandaş katıldı.

foto2

İyiliğe dikkat çekmenin yanı sıra ihtiyaç sahibi insanlara yardımda bulunmanın öneminin de hatırlatıldığı etkinlik canlı DJ ve perküsyon performansları, animatör şovlarla renklendi.

foto3

Katılımcıların yarışmaya aileleriyle gelmelerinin özellikle talep edildiği organizasyonda ayrıca 8-9, 10-12 yaş gruplarında kısa mesafeli çocuk koşuları da düzenlendi. Yüksek bir katılımla gerçekleştirilen 4 bin metrelik halk koşusunda kadınlarda Fulya Duman, erkeklerde ise Ali Gözükara birinci geldi. 8-9 Yaş Grubu 500 metre koşusunda, kızlarda Ecrin Yılmaz, Erkeklerde ise Arda Berhan birinci oldu. 10-12 Yaş Grubu 800 metre koşusunu da kızlarda Tuana Doğan, erkeklerde ise Meriç Çelik kazandı. Kazanan yarışmacılar madalya ve plaketlerini, Antalya Vali Yardımcısı Canan Hançer Baştürk, Kızılay Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can ve Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Yurdabekçi’nin elinden aldı.

foto5

foto6

foto4

Önceki İçerikHaftanın Şıkları (481. Hafta)
Sonraki İçerikInstagram’da Öne Çıkanlar (481. Hafta)