Pentagram akustik turnesini muhteşem bir konserle tamamladı

Pentagram akustik turnesini muhteşem bir konserle tamamladı
Pentagram akustik turnesini muhteşem bir konserle tamamladı

30. yılını ‘Akustik’ albümüyle kutlayan Pentagram, akustik konser turnesini Zorlu PSM Ana Tiyatro’da verdiği konserle tamamladı.

1513838374_DSCF365022

Pentagram yoğun ilginin olduğu konser de açılışı ‘Apokalips’ şarkısıyla yaptı. Gökalp Ergen, Tarkan Gözübüyük, Hakan Utangaç, Metin Türkcan ve Cenk Ünnü’den oluşan grupla birlikte, hem albümde hem de “Akustik” konser turnesinde eşlik eden yolu Pentagram’dan geçen Demir Demirkan, Ogün Sanlısoy ve Murat İlkan ile Ozan Tügen de sahnede yer aldı.

1513838375_Pentagram_Zorlu_PSM

“Gündüz Gece”, “Anatolia”, “No One Wins The Fight”, “Dark is the Sunlight”, “Uzakta”, “Geçmişin Yükü” gibi sevilen şarkıları akustik setle yorumlayan grubun ilk sürprizi “1000 In the Eastland” şarkısında Neyzen İlhan Barutçu’nun sahneye gelmesi oldu. Konserde tüm şarkılarda eşlik eden Barutçu’nun konsere kattığı lezzetle coşkunun her an daha da arttığı konserde, “Fly Forever” şarkısında ise grubun eski gitaristi İlhan Şen, Pentagram’a eşlik etti. “For The Unchanging”te Kerem Özyeğen’in katıldığı sahneye, “Geçmişin Yükü”nde ise Harun Tekin de dahil oldu.

1513838375_LEV06421

Gecenin sürpriz ismi Şebnem Ferah oldu. “Bir” şarkısında Gökhan&Hakan Özoğuz’un da sahnede yer almasıyla heyecanın yükseldiği konser de bir anda Ozan Tügen’in yanında beliren sanatçı, Pentagram ve konuk sanatçılarla birlikte “Gündüz Gece” ve “Bir” şarkılarını seslendirdi.

1513838375_Pentagram_Zorlu_PSM_7